.
.
.

ارتش لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر عملیات «آزاد سازی» شهر درنه را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش لیبی عملیاتی نظامی برای آزاد سازی شهر «درنه» که از سال 2011 زمان سقوط رژیم سرهنگ معمر القذافی به تصرف «گروه های تروریستی» در آمده است آغاز کرد.

به گزارش العربیه ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش لیبی دوشنبه 7 مه 2018 آغاز عملیات ارتش این کشور برای آزادسازی شهر درنه را اعلام کرد.

ژنرال با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «به شما مژده می‌دهم که زمان آغاز عملیات ارتش برای آزاد سازی درنه فرا رسیده و نیروهای شما هم اکنون در حال در هم کوبیند پایگاه‌های تروریسم در این شهر هستند».

فرمانده ارتش لیبی با اشاره به اینکه «تمام تلاش‌ها برای برقراری صلح در درنه به بن بست رسیده» در این رابطه افزود که او به نیروهای تحت امرش فرمان داده تا از هدف قرار دادن غیرنظامیان، پرهیز کنند.

بمباران هوایی گسترده ارتش لیبی محور «الظهر الحمر» در درنه را هدف قرار داد و تعداد زیادی کشته از میان گروه‌های مسلح طرفدار القاعده بر جای گذاشت.

در همین راستا یگان های ویژه ارتش لیبی 100 خودروی زرهی را به منظور پشتیبانی از نیروهای حاضر در اطراف درنه گسیل کردند تا شبه‌نظامیان سنگر گرفته در این شهر را به محاصره درآوردند.

ارتش لیبی «دروازه النوار» در جنوب «القب» تا دروازه «الحیله» در جنوب درنه منطقه ممنوعه نظامی اعلام کرد و با تاکید بر این که این عملیات جنگی بسیار طول نخواهد کشید بر ضرورت محافظت از غیر نظامیان تاکید کرد.

درنه واقع در 1000 کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی تنها شهر در شرق لیبی است که تا کنون از کنترل ارتش ملی این کشور خارج بوده است.