.
.
.

كشته شدن دو تن از فرماندهان حوثی در تعز در بمباران هوایی ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمنی روز یکشنبه 6 مه از کشته شدن 30 تن از شبه نظامیان حوثی از جمله دو تن از فرماندهان برجسته آنها خبر دادند.

به گزارش العربیه، یکی از فرماندهان حوثی به نام «ابوناصر الحمزی» که گروهی از تک تیراندازان را فرماندهی می کرد، در جبهه مفرق المخا در منطقه البرح شمال غرب استان تعز طی درگیری با نیروهای ارتش ملی یمن کشته شد.

همزمان در جبهه مقبنه یکی دیگر از فرماندهان برجسته حوثی‌ها به نام ابوالفضل الکیدانی با تعدادی از فرماندهان همراه در اثر بمباران هوایی نیروهای ائتلاف کشته شد.

در جبهه شمال منطقه المخاء، بامداد روز یکشنبه درگیری های شدیدی میان ارتش ملی و نیروهای مقاومت از یک سو و شبه نظامیان الحوثی که در شرق «حیس» در استان الحدیده ادامه داشت.

نیروهای ارتش ملی یمن در این درگیری از پوشش جنگنده‌های آپاچی ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت در یمن پشتیبانی می‌شد.

طبق منابع العربیه، ارتش ملی یمن اکنون در تلاش است که با پیشروی به سوی مثلث جاده‌ای که الحدیده را به دو منطقه جبل الرأس و خط العدین در استان اب مرتبط می‌کند، حوثی‌ها را به محاصره در آورد.

طبق این گزارش همزمان با این پیشروی‌ها میدانی جنگنده‌های ائتلاف عربی، مواضع حوثی‌ها در استان البیضاء را به شدت بمباران کرد. در این بمباران ها دهها تن از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند.