.
.
.

حمله مسلحانه به وزیر کشور پاکستان در اقلیم پنجاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احسان اقبال، وزیر کشور پاکستان روز یکشنبه 6 می 2018 در اقلیم پنجاب مورد حمله مسلحانه یک فرد ناشناس قرار گرفت ولی از این حمله جان سالم به در برد.

طلال چاوردی، وزیر مشاور در امور کشور پاکستان اعلام کرد که وزیر کشور پاکستان در منطقه ناروال در اقلیم پنجاب که زادگاه اوست مورد حمله یک مسلح قرار گرفت و از ناحیه بازو مجروح شد.

میک احمد خان، سخنگوی دولت پاکستان نیز گفت که احسان اقبال مرحله خطر را پشت سر گذاشته و فرد مهاجم نیز دستگیر شده است.

خاقان عباسی، نخست‌وزیر پاکستان هم که دولتش خود را برای برگزاری انتخابات فدرال در تابستان پیش‌رو آماده می‌کند، این حمله مسلحانه را محکوم کرد.

به گفته سخنگوی دولت محلی پنجاب، وزیر کشور هنگام حمله در نشست کمیته انتخابات منطقه ناروال حضور داشت.

او افزود: «مهاجم می‌خواست گلوله دیگری به احسان اقبال شلیک کند، ولی نیروهای پلیس و افراد حاضر مانع این کار شدند. اقبال تحت عمل جراحی قرار گرفت و خطری زندگی او را تهدید نمی‌کند.»

این حمله در زمانی صورت گرفت که حزب حاکم پاکستان می‌کوشد بعد از مجموعه شکست‌های مقامات عالی‌رتبه، خود را مجددا تقویت کند و وارد انتخابات شود.

سال گذشته دادگاه عالی پاکستان حکم به برکناری نواز شریف، نخست‌وزیر سابق پاکستان به دلیل تقلب داد. او به طور مادام‌العمر از فعالیت‌های سیاسی منع شد. ماه گذشته نیز خواجه عاصف، وزیر امور خارجه پاکستان نیز به دلیل نقض قوانین انتخابات از کار برکنار شد.