.
.
.

وزیر مشاور اماراتی: شبه نظامیان حوثی‌ها در ضعیف‌ترین وضعیت قرار دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجی، روز جمعه، گفت، شورشیان حوثی در حال حاضر از لحاظ نظامی و سیاسی در ضعیف‌ترین وضعیت به سر می‌برند.

قرقاش در حساب کاربری خود در شبکه توییتر نوشت: «شورشیان حوثی در ضعیف‌ترین وضعیت از لحاظ سیاسی و نظامی هستند.

وی افزود:« اکنون ارتش یمن و نیروهای ائتلاف عربی بر این نقطه تمرکز دارند که شورشیان حوثی را شکست دهند. اکنون زمان اتحاد نیروهای سیاسی و از بین بردن اختلاف هاست با هدف ترد حوثی‌ها که این کشور را به دوزخ تبدیل کرده‌اند.

شبه نظامیان حوثی طی روزهای گذشته ده‌ها تن از نیروهایشان کشته یا زخمی شدند از جمله تعدادی از فرماندهان آنها در بمباران جنگنده های ائتلاف حمایت از مشروعیت در استان‌های صعده ، الحدیده و میدی کشته شدند.

اين ىر حالي است كه نیروهای ارتش ملی یمن طی عملیاتی ضمن آزادی چند نقطه استراتژیک و پیشروی به سوی «البرح» در استان تعز، محاصره شهر «تعز» مرکز این استان را که توسط شبه نظامیان حوثی اعمال شده بود را شکسته و به پیشروی به سوی استان «الحدیده» در سواحل غربی یمن ادامه دادند.

به گزارش العربیه نیروهای ارتش ملی وفادار به دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، پنج‌شنبه 3 ماه مه با اعلام آزادی چند نقطه استراتژیک به سوی «البرح» در استان تعز در جبهه ساحل غربی پیشروی کردند.

این عملیات با مشارکت تیپ‌های گارد جمهوری به فرماندهی «طارق محمود صالح» برادرزاده علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری فقید یمن و لشکر «العمالقه» و نیز پشتیبانی گسترده هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، انجام شد.