.
.
.

هشدار سازمان ملل متحد نسبت به احتمال آغاز جنگی ویرانگر در ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان اگلند، مشاور سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه در سوریه روز جمعه 4 ماه مه، ضمن هشدار نسبت به افزایش احتمالی درگیری در استان ادلب که تحت کنترل مخالفان مسلح سوری است، گفت که جنگ سوریه به رغم کاهش تعداد غیر نظامیان محاصره شده، هنوز هم ادامه دارد.

اگلند هشدار داد که اگر جنگی در ادلب آغاز شود این بار «تر و خشک» در این منطقه خواهند سوخت. وی از کشورهای صاحب نفوذ خواست تا برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی دیگر به درگیری های سوریه پایان دهند.

سازمان ملل نیز روز شنبه از همه کشورهایی که در سوریه نفوذ دارند خواست تا برای حمایت غیرنظامیان مذاکره کنند.

او خواستار مذاکرات ویژه برای محافظت از غیرنظامیان از هر گونه حمله احتمالی از سوی نیروهای اسد شد. وی نسبت به خطرات حملات هوایی اخیر رژیم اسد اخیر به ادلب هشدار داد

وی گفت:« جنگ نباید در ادلب اتفاق بیفتد من از روسیه، ایران، ترکیه، ایالات متحده و هر حزبی یا گروهی که در صحنه سیاسی در سوریه تأثیری داشته باشد، می‌خواهم که مانع وقوع جنگی دیگر در ادلب شوند».

وی گفت که میلیون ها غیرنظامی بیش از هفت سال درگیر این جنگ بوده‌اند و بسیاری از افرادی که از مناطق جنگی فرار کرده بودند باید به اردوگاه‌های مملو از پناهندگان در ادلب شمال غربی باقی مانده‌اند.

وی به خبرنگارن گفت: « برخی ها می گویند که این جنگ تمام یا محدود شده است این تصور کاملا اشتباه است، این جنگ هنوز تمام نشده و هنوز جان دهها غیر نظامی در خطر است».

وی تاکید کرد مه مخالفان و خانوادههایشان که از اطراف دمشق به ادلب انتقال داده شدند باید حمایت بین المللی شوند نباید گذاشت که رژیم اسد با حملات هوایی مناطق ادلب را بمباران کند