.
.
.

العبادی به فرماندهان حشد الشعبی: هزینه را پرداخت خواهید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های محلی عراق، روز جمعه 4 مه ویدیویی را پخش کردند که در آن، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، از وجود فساد در میان فرماندهان حشد شعبی، سخن می‌گوید. او گفته است، شماری از این فرماندهان در اموال متعلق به جنگجویان اختلاس و میان خود تقسیم می‌کنند.

عبادی افزود، این فرماندهان را خواهد یافت و به سزای اعمالشان خواهد رساند.

به گزارش العربیه، عبادی که در کمپین تبلیغات انتخاباتی خود سخنرانی می‌کرد گفت که «قاسم الزبیدی، مدیر بخش مالی حشد الشعبی، پیش از کشته شدن، از وجود جنگجویان غیرواقعی در فهرست حشد خبر داد و درباره فساد در میان رهبران حشد تأکید کرد اما چند روز پیش، زبیدی به وسیله برخی از خائنان کشته شد».

نخست وزیر عراق در همین زمینه افزود:«یک سال و نیم پیش، یکی از افراد حشد، به او درباره شمار دقیق جنگجویان و چگونگی مدیریت پرونده مالی این نیروی شبه‌نظامی خبر داده بود اما این شخص از سوی افرادی، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

قاسم ضعیف الزبیدی، یکی از اعضای حزب دعوه است که شنبه گذشته، در منزلش مورد حمله قرار گرفت و به دلیل شدت جراحات، یک روز بعد، جانش را در بیمارستان از دست داد.

یک منبع در نیروهای حشد الشعبی، در گفت‌وگو با العربیه.نت، فاش کرد که زبیدی در اجرای قوانین مربوط به اموال حشد الشعبی قاطعانه برخورد می‌کرد و در این زمینه با دستورات خلاف قانون دولت از سوی برخی رهبران حشد الشعبی و در رأس آنها مهدی المهندس، نایب رئیس این گروه شبه‌نظامی، مخالفت می‌کرد.