.
.
.

ارتش ملی یمن چند موضع استراتژیک را در جبهه ساحل غربی آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن طی عملیاتی ضمن آزادی چند نقطه استراتژیک و پیشروی به سوی «البرح» در استان تعز، محاصره شهر «تعز» مرکز این استان را که توسط شبه نظامیان حوثی اعمال شده بود را شکسته و به پیشروی به سوی استان «الحدیده» در سواحل غربی یمن ادامه دادند.

به گزارش العربیه نیروهای ارتش ملی وفادار به دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، پنج‌شنبه 3 ماه مه با اعلام آزادی چند نقطه استراتژیک به سوی «البرح» در استان تعز در جبهه ساحل غربی پیشروی کردند.

این عملیات با مشارکت تیپ‌های گارد جمهوری به فرماندهی «طارق محمود صالح» برادرزاده علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری فقید یمن و لشکر «العمالقه» و نیز پشتیبانی گسترده هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، انجام شد.

منابع آگاه در جبهه‌های نبرد در یمن اعلام کردند که نیروهای یمنی طی درگیری سختی با شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی توانستند مناطق استراتژیک «التلال السود»، «الخزان الابیض»، «الشبکه» و«السنترال» را که مشرف بر مثلث منطقه «البرح» است، آزاد کنند.

منابع آگاه در ارتش ملی یمن تاکید کردند شبه‌نظامیان حوثی در درگیری با لشکرهای «العمالقه» و «گارد جمهوری» تلفات جانی و مادی سنگینی را متحمل شدند.

پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش ملی یمن، منطقه البرح را استراتژیک توصیف کردند زیرا نقش دروازه برای اقدام به هرگونه عملیان نظامی از جهت غرب به سوی شهر تعز را بازی می‌کند که آزادسازی آن خطوط امداد و پشتیبانی شبه‌نظامیان حوثی بین البرح و شهرستان «مقبنه» را قطع خواهد کرد و این امکان را برای نیروهای ارتش ملی یمن فراهم می‌آورد تا دو شهرستان «مقبنه» و «جبل حبشی» را دور بزنند.

آزادسازی منطقه «البرح» از ناحیه غرب، محاصره اعمال شده توسط شبه‌نظامیان حوثی بر شهر تعز را خواهد شکست و این امکان را فراهم خواهد کرد تا با متصل کردن این محور به ساحل غربی، عملیات آزادسازی دیگر مناطق استان تعز و تامین پیشروی به سوی دیگر شهرهای استان الحدیده و بندر استراتژیک آن در غرب یمن را تسهیل کند.