فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. نامزد انتخابات عراق از «عرق خواران» خواست به او رای دهند

  منبع: العربیه.نت فارسی

  روزهای تبلیغات انتخاباتی در همه کشورها، خالی از رویدادها و مواضع جالب و حتی خنده‌دار نیست. عراق یکی از این کشورها است که زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در آن، نزدیک می‌شود.

  قرار است انتخابات پارلمانی عراق روز 12 مه برگزار شود.

  نامزدها برای به دست آوردن رای مردم و رسیدن به کرسی‌های پارلمان، ممکن است از روش‌هایی تبلیغاتی استفاده کنند که خنده دار باشد.

  فائق الشیخ علی نماینده پارلمان عراق و نامزد انتخابات پارلمانی کنونی، یکی از آن‌ها است. شیخ علی از «عرق خواران» خواست، به او رای دهند زیرا از حقشان دفاع کرده و می‌کند.

  در ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی عراقی منتشر شده، فائق الشیخ علی در کنفرانسی خبری که در پارلمان عراق برگزار کرد، کسانی را که «عرق خوار» توصیف کرد، خطاب قرار داد و گفت: «به من بگویید از زمانی که عراق در 8 هزار سال پیش متولد شد، چه کسی در کنار شما ایستاد؟ بگوید مثلا فلان شخص در کنار ما ایستاد، از حقوق ما و از آزادی‌های شخصی‌مان دفاع کرد.. هیچ کس وجود ندارد».

  الشیخ علی به موضعش در مخالفت با قانون منع مشروبات الکلی که به تصویب پارلمان عراق رسید، اشاره کرد و افزود: «چه کسی در پارلمان در کنار شما ایستاد؟ این فائق الشیخ علی بود. چه کار کرد؟ قانون واردات شهرداری‌ها را که بر پایه آن مشروبات الکلی را منع و شما را از حقوق‌تان محروم کردند، پاره کردم و زیر پایم گذاشتم. حالا کسی جرات کند این قانون را اجرا کند. این قانون کجا است؟ مگر پارلمان تصویبش نکرد؟ چرا اجرا نشد؟ کسی نمی‌تواند آن را اجرا کند. چرا؟ زیرا من در کنار شما ایستاده‌ام».

  در نهایت فائق الشیخ علی از «عرق خواران» خواست به او رای دهد، زیرا «در کنارشان ایستاد».

  فائق الشیخ علی ریاست «ائتلاف تمدن» در انتخابات پارلمانی را بر عهده دارد که از 4 حزب سکولار تشکیل شده است. الشیخ علی حقوق دان و سیاستمدار لیبرال عراقی است که دبیرکلی حزب «الشعب» را بر عهده دارد. با وجود این‌که خانواده‌اش مذهبی هستند، اما او لائیک مسلک است و انتقادهای تندی علیه احزاب دینی عراقی مطرح می‌کند، آن هم به روشی که گاهی به مسخره کردنشان می‌رسد.

  فائق الشیخ علی برای نخستین بار در سال 2014 نامزد انتخابات پارلمانی عراق از استان بغداد شد. فهرست «مدنی دمکراتیک» که الشیخ علی از بنیانگذاران و نامزدهای آن بود، 112000 رای آورد. الشیخ علی هم با کسب 24256 در پله ششم ایستاد و وارد پارلمان شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران