فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفان مسلح اسد با تسلم سلاح خود از جنوب دمشق خارج می‌شوند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، روز پنجشنبه 3 مه 2018 اعلام کرد، اتوبوس‌هایی برای انتقال جنگجویان مخالف اسد از جنوب دمشق وارد منطقه بیت‌سحیم شدند. گروه مسلح مخالف اسد پس از محاصره آنها توسط ارتش سوریه قبول کردند اسلحه خود را تسلیم و به منطقه‌ای خارج از محدود اطراف دمشق منتقل شوند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، اپوزیسیون سوریه همچنان دو منطقه بزرگ در شمال غربی و جنوب غربی واقع در مرز‌های بین المللی در اختیار دارند. این دو منطقه هنوز توسط ارتش سوریه محاصره نشده‌اند، احتمالا این افراد به این مناطق کمنقل خواهند شد.

  این در حالی است که بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفته است، تصمیم دارد که تمام مناطق تحت تصرف گروههای مسلح مخالف را بازپس گیرد.

  در همین حال تلویزیون دولتی سوریه، تصاویری از اتوبوس‌هایی را نشان داد که بسوی منطقه «بیت‌سحم» در حال حرکت بودند. این اتوبوس ها برای انتقال جنگجویان مسلح سوری که خود را تسلیم کرده‎اند به مناطق دیگری در دست مخالفان انتقال دهد. تلویزیون سوریه همچنین تعدادی از سربازان دولتی سوریه را نشان داد که بر پشت بام ساختمان‌های منطقه مستقر هستند.

  تلویزیون سوریه گفته است حدود 5 هزار جنگجو با خانواده‌هایشان قرار است از این مناطق خارج شوند. طبق این گزارش برخی از این جنگجویان روز دوشنبه با توافق روسیه و ارتش سوریه منطقه را ترک کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران