دو کارشناس موشکی ایرانی و لبنانی در یمن کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع نظامی به العربیه گفتند که جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، موفق به هدف قرار دادن دو کارشناس موشکی، یکی ایرانی و دیگری لبنانی شدند که با شبه‌نظامیان حوثی متخصص در ساخت و آماده‌سازی موشک در جبهه علب واقع در شمال استان صعده یمن، همکاری می‌کردند.

یک منبع نظامی در این باره گفت که نیروهای ائتلاف موفق به رصد کردن پایگاهی متعلق به حوثی‌ها شدند که از یک اتاق عملیات تشکیل شده و در مدیریت باقم واقع شده است. در این پایگاه، مجموعه‌ای از شبه‌نظانیان حوثی و همچنین دو کارشناس موشکی ایرانی و لبنانی، پناه گرفته بودند.

از سویی نیروهای ارتش یمن موفق شدند محاصره منطقه آل صبحان در مدیریت باقم واقع در شمال استان صعده را مستحکم کنند.

سرتیپ صالح قروش فرمانده تیپ پنجم گارد مرزبانی یمن هم به العربیه گفت: «نیروهای دو تیپ پنجم و سوم مرزبانی، برای سومین روز پیاپی، به پیشروی خود در بلندی‌های مقیرع و البرکان یمن به سمت سلسله جبال آل الحدید که تنها مسیر امداد رسانی برای شبه‌نظامیان محاصره شده در منطقه ال صبحان است، ادامه داده و توپخانه‌هایشان هم توانستند، دو انبار اسلحه و یک زره پوش را که تلاش می‌کرد مهمات به شبه‌نظامیان محاصره شده برساند، منهدم کنند».

قروش افزود که نیروهای تیپ 65 پیاده نظام و تیپ الحزم وارد نخستین محله‌های منطقه آل صبحان شدند و شبه‌نظامیان را از این محله‌ها بیرون راندند. او یادآور شد که ده‌ها تن از نیروهای «کودتاگر» در این عملیات، کشته یا زخمی شدند.

شایان ذکر است که استان صعده، خاستگاه حوثی‌ها به شمار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم