فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات عربی متحده از تصمیم مراکش در قطع رابطه با ایران حمایت کرد

  منبع: دبی - العربیه فارسی

  وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی اعلام کرد کشورش پس از ثابت شدن دخالت های ایران در امور داخلی مراکش در کنار رباط ایستاده و از تصمیم این کشور در قطع مناسبات دیپلماتیک با تهران، حمایت می کند.

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه کشور امارات در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی تویتر گفت: «ما در کنار مراکش ایستاده ایم و از اصرار این کشور برای دفاع از مسائل ملی خود در برابر دخالت های ایران در امور داخلی اش حمایت می کنیم. سیاست ها و رویکردهای حمایت کننده ما از مراکش میراثی است که شیخ زاید و ملک حسن آن را بنیان نهادند و موضع ما چه در توانگری و چه در تنگدستی ثابت است».

  پیشتر کشورهای پادشاهی عربی سعودی و بحرین نیز از تصمیم مراکش در قطع روابط خود با ایران حمایت کردند.

  تصمیم مراکش در قطع روابط دیپلماتیک با تهران و اخراج سفیر ایران و بستن سفارتخانه این کشور در رباط پس از آن اتخاذ شد که مراکش ایران را متهم کرد که از طریق سفارت‌اش در الجزایر اقدام به ارسال کمک های تسلیحاتی به جبهه پولیساریو می کند و اقدام عناصری از حزب الله لبنان در آموزش نظامی در زمینه جنگ های چریکی درون شهری به عناصری از جبهه بولیساریو را تسهیل کرده است.

  مقامات مراکشی با آگاهی از تبعات این بحران، قطع روابط میان مراکش و ایران را به اختلافات دوجانبه مرتبط دانسته و تاکید کردند که این موضوع ربطی به تحولات جاری در منطقه خاورمیانه ندارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران