فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش یمن: 100 کارشناس نظامی ایرانی در صعده شناسایی شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش ملی یمن روز پنجشنبه 3 ماه مه 2018 اعلام کرد، طی روزهای گذشته بیش از 100 کارشناس نظامی ایرانی را در صعده شناسایی کرده است.

  به گفته ارتش یمن، این افراد در زمینه تکنولوژی نظامی مانند بستن قطعات موشک‌های ساخت ایران و آماده کردن آن برای شلیک به سعودی و دیگر کمک‌های لوجستیکی در زمینه‎های نظامی به شبه نظامیان حوثی کمک می‌کنند.

  به گفته منابع نظامی به دنبال پیروزهای گسترده ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن و محاصره استان صعده که به انباری از ذخیره اسلحه حوثی‌ها تبدیل شده است، حوثی تصمیم گرفتند،کارشناسان نظامی زیادی را به این استان بفرستند تا مانع از سقوط آن به دست ارتش ملی یمن شوند.

  صعده اکنون از 5 محور ارتباطی با خارج از استان به محاصره درآمده است.

  به گفته منابع ارتش یمن، جمع آوری این معلومات و شناسایی کارشناسان ایرانی در صعده از طریق فعالیت گسترده سازمان‌های اطلاعاتی وابسته به ارتش این کشور صورت گرفت.

  به گزارش روزنامه شرق الاوسط، سرلشکر عبده مجلی، سخنگوی ارتش یمن، گفت: ارتش یمن حدود 100 کارشناس ایرانی که حمایت‌های نظامی و فنی مختلفی از قبیل بستن، قطعات موشک و آماده کردن آن برای شلیک و کاشتن مین‌های ضد تانک و ضد نفربر به شبه نظامیان حوثی کمک می‌کنند.

  سخنگوی ارتش ملی یمن گفت، اطلاعات دقیقی که به دست ما رسید باعث شد که 10 تن از برجسته‌ترین فرماندهان حوثی‌ها، شناسایی و به وسیله ارتش یمن کشته شوند.

  این منبع نظامی یمنی افزود:«پس از محاصره صعده دهها تن از نیروهای حوثی‌ها فرار کرده و به روستاهای اطراف این شهر پناه بردند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران