فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محکومیت حمله حوثی‌ها به مرکز بازپروری کودکان سرباز یمنی

  منبع: دبی-العربیه.نت

  مرکز توانمندسازی و بازپروری کودکان سرباز در یمن با انتشار بیانیه‌ای حمله راکتی عصر چهارشنبه 2 می شبه‌نظامیان حوثی به مقر این مرکز در استان مأرب یمن را محکوم کرد.

  به گزارش العربیه در پی حمله راکتی شبه‌نظامیان حوثی به ساختمان مرکز توانمندسازی و بازپروری کودکان سرباز و آسیب دیده از جنگ یمنی که منجر به ایجاد ترس و وحشت در میان این کودکان و ایجاد خسارت‌های به ضلع جنوبی آن شد، این مرکز با انتشار بیانیه‌ای حمله راکتی شبه‌نظامیان حوثی به مقر خود در استان مأرب را محکوم کرد.

  این مرکز در راستای کمک‌های انسان‌دوستانه پادشاهی عربی سعودی به یمن احداث شده و ماموریت دارد کودکانی را که توسط شبه‌نظامیان حوثی بالاجبار سربازی‌گیری شده‌ به خطوط مقدم نبرد اعزام می شوند را پس از به اسارت در آوردنشان در جبهه‌ها پذیرفته، بر اساس برنامه‌های آموزشی و تربیتی از نظر روانی و اجتماعی بازپروری و توانمند سازد.

  شبه‌نظامیان حوثی بدون در نظر گرفتن ارزش‌های اخلاقی و شرایط سنی این کودکان، برخلاف قوانین بین‌المللی و حقوق بشر آنها را به سربازی گرفته و به جبهه‌های جنگ اعزام می‌کنند.

  مرکز توانمندسازی و بازپروری کودکان سرباز و آسیب‌دیده از جنگ یمن علاوه بر محکومیت «اقدام وحشیانه» شبه‌نظامیان حوثی در هدف قرار دادن مقرش در استان مأرب، به خانواده‌های این کودکان قربانی و آسیب‌دیده از جنگ اطمینان داد که همگی آنان کاملا سالم هستند و به فعالیت‌های خود در امکان اختصاص داده شده برای آنها، ادامه می‌دهند.

  مرکز توانمندسازی و بازپروری کودکان سرباز و آسیب دیده از جنگ یمن ضمن محکومیت پافشاری شبه‌نظامیان حوثی در هدف قرار دادن کودکان یمنی تاکید کرد علی‌رغم اینکه ساختمان این مرکز در محله‌ای پرجمعیت قرار دارد و در مجاورت یا نزدیکی آن هیچ‌گونه مقر نظامی واقع نشده است، اما این سومین باری است که طی یک ماه اخیر هدف حمله قرار می‌گیرد.

  اولین حمله به مرکز بازپروری و توانمندسازی کودکان در ساعت 4 عصر چهارشنبه 4 آوریل 2018 صورت گرفت، دومین حمله نیز عصر دوشنبه 30 همان ماه به وقوع پیوست.

  مرکز توانمندسازی و بازپروری کودکان سرباز و آسیب‌دیده از جنگ در یمن ضمن اشاره به نقش و ماموریت صرفا مدنی و انسانی خود در توانمندسازی و بازپروری کودکان به سربازی گرفته شده و آسیب‌دیده از جنگ و تلاش برای بازگرداندن آنها به آغوش جامعه و سیستم آموزشی کشور یمن، از دبیر کل سازمان ملل متحد و همچنین سازمان‌های بین‌المللی، عربی و محلی یمن خواست تا این «اقدام جنایتکارانه» شبه‌نظامیان حوثی در هدف‌گیری مستقیم مؤسسات مدنی را محکوم کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران