فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی از موضع مراکش در قطع رابطه با ایران حمایت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  یک منبع آگاه سعودی اعلام کرد که کشور متبوعش از پادشاهی مراکش در رویارویی با هرآنچه که امنیت‌، ثبات و وحدت‌اش را تهدید کند، حمایت می‌کند.

  این منبع مسئول در وزارت امور خارجه سعودی اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی در کنار پادشاهی مراکش علیه هرآنچه امنیت، ثبات و وحدت‌اش را تهدید کند قرار دارد.

  منبع یادشده افزود که دولت پادشاهی سعودی دخالت ایران در امور داخلی مراکش از طریق شبه‌نظامیان حزب الله وابسته به خود که گروه "پولیساریو" را به منظور ایجاد ناامنی در پادشاهی مراکش آموزش می‌دهند، به شدت محکوم می‌کند.

  این منبع گفت که پادشاهی سعودی ایستادگی خود در کنار پادشاهی مراکش به منظور تضمین امنیت و ثبات این کشور از جمله قطع رابطه‌اش با ایران را مورد تاکید قرار می‌دهد.

  شكاف دیپلماتیک میان مراکش و ایران به سبب پرونده صحرای غربی در نهايت به قطع روابط مراکش با ایران منجر شد.

  به گفته ناصر بوریطه، وزیر امور خارجه مراکش، دلایل قطع روابط با ایران، بستن سفارت و اخراج سفیر به حمایت تهران از جبهه پولیساریو باز می‌گردد. این جبهه برای استقلال صحرای غربی تلاش می‌کند و شبه‌نظامیان حزب الله وابسته به ایران عوامل جبهه پولیساریو را آموزش می‌دهند.

  رباط، تهران را متهم می‌کند که از طریق سفارت خود در الجزایر برای جبهه پولیساریو اسلحه ارسال می‌کند.

  این مقام مراکشی توضیح داد که قطع روابط مراکش و ایران ناشی از اختلافات دوجانبه است و هیچ ربطی به تحولات اوضاع در خاورمیانه ندارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران