فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تهران همكاری سفارت ايران در الجزاير با جبهه پوليساريو را شدیدا تکذیب کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  وزارت امور خارجه ایران چهارشنبه دوم می در پی قطع روابط دیپلماتیک میان رباط و تهران اتهام‌ مراکش مبنی بر نقش ایران در تسهیل ارسال اسلحه به "جبهه آزادیبخش بولیساریو" را به شدت تکذیب کرد.

  مراکش ایران را متهم کرده که از طریق سفارت خود در الجزایر برای جبهه پولیساریو اسلحه ارسال می‌کند.

  در همین رابطه ناصر بوریطه، وزیر خارجه مراکش شامگاه سه‌شنبه با اعلام قطع مناسبات دیپلماتیک کشورش با ایران و بستن سفارتخانه ایران در رباط و اخراج سفیر ایران از آن کشور، گفت این اقدام مراکش پس از آن صورت می‌گیرد که ایران از تلاش جبهه پولیساریو برای استقلال صحرای غربی حمایت کرده و عوامل گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان اقدام به آموزش نظامی به افرادی از جبهه پولیساریو می‌کنند.

  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران از طرفی «اظهارات ناصر بوریطه وزير امور خارجه مراکش مبنی بر همكاری يكی از ديپلمات‌های ايرانی با جبهه پوليساريو را نادرست و موضوعی خلاف واقع عنوان كرد».

  تهران با «بی‌اساس» خواندن این اتهامات «شدیدا» آن را تکذیب کرده و از اینکه این اتهامات مراکش «مقدمه» ای برای قطع مناسبات دیپلماتیک بین دو کشور شده اظهار تاسف کرد.

  در واکنش وزارت خارجه ایران به این تحولات گفته شده است که تهران به «حاكميت و امنيت» کشورهایی که با آنها روابط دیپلماتیک دارد پایبند است و در «امور داخلی آنها دخالت نمی‌کند».

  تبلیغات