فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محاصره صعده از چند محور هم‌زمان با تشدید بمباران مواضع حوثی‌ها در این استان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هم‌زمان با اعلام ارتش ملی یمن مبنی بر محاصره استان «صعده» خاستگاه شبه‌نظامیان حوثی از 5 محور، حملات هوایی ائتلاف عربی برای پشتیبانی از دولت قانونی یمن به مواضع شبه‌نظامیان در این استان تشدید شد.

  العربیه به نقل از منابع آگاه در ارتش یمن اعلام کرد جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، یکشنبه 29 آوریل در حملاتی پی در پی، مواضع و مقرهای تجمع شبه نظامیان حوثی در استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کردند.

  ارتش یمن تاکید کرد نیروهایش استان صعده را از پنج جهت در محاصره خود دارند و با پیشروی مستمر، این محاصره را تنگ‌تر کرده و عملیات نظامی خود را در این منطقه تا «قطع سر افعی» ادامه خواهد داد.

  حملات هوایی نیروهای ائتلاف عرب با عملیات ارتش یمن ددر استان صعده علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی هم‌زمان شد. هم‌زمان با درگیری‌های شدید در این منطقه، جنگنده‌های ائتلاف مقر لشکر 72 در شهرستان «الصفراء» در جنوب صعده و پادگان «کهلان» در حومه شرقی شهر را هدف قرار دادند. این حملات هوایی همچنین ساختمان بانک مرکزی در شهرستان «سحار» را که به مقر شبه نظامیان حوثی تبدیل شده را هدف قرار داد.

  ارتش یمن همچنین با توپ‌باران مواضع حوثی‌ها در منطقه «العطفین» از توابع شهرستان «کتاف» واقع در شرق استان، یک خودروی زرهی را منهدم کرده و تمام سرنشیناتش را کشتند .

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران