فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی.. آغاز محاکمه دو متهم به جاسوسی برای موساد اسرائیل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دادگاه جزایی ویژه در ریاض پایتخت سعودی، دوشنبه 30 آوریل، اولین جلسه محاکمه دو شخص (با تابعیت عربی) که تابعیت اسرائیلی هم دارند و با هدف جمع‌آوری اطلاعات برای سازمان اطلاعات اسرائیل (موساد) به سعودی سفر کرده بودند را آغاز کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، محاکمه با حضور قاضی و دادستان آغاز شد. قاضی به دادستان اجازه خواندن لایحه اتهامی علیه دو متهم را داد. او گفت که دو متهم، با گذرنامه‌های اردنی و نام‌های جعلی، برای سفر عمره وارد سعودی شدند و پس از پایان عمره و با وجود پایان اعتبار روادیدشان، در سعودی ماندند و بدین صورت، قوانین مرتبط با اقامت را نقض کردند.

  او افزود که دو متهم، برای اقدامی تروریستی در حج سال 1435 هـ.ق برنامه ریزی کردند. آن‌ها همچنین در تماس با یکی از هواداران گروه داعش، با این گروه ابراز همراهی کردند. علاوه بر آن، در جریان تحقیقات صورت گرفته از سوی مسئولان سعودی، تلاش کردند به منظور گمراه کردند روند تحقیقات، اطلاعاتی اشتباه دهند.

  دادستان خواستار اشد مجازات برای این دو متهم شده به گونه‌ای که در برابر هرگونه تعامل دیگران با سازمان‌های اطلاعاتی خارجی هم پیش‌گیری به عمل آید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران