فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انبارهای «مهم» سپاه پاسداران در سوریه زیر آتش حملات موشکی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  برخی رسانه‌های لبنانی نزدیک به حزب‌الله گزارش دادند که «انبارهای مهم» سپاه پاسداران در پایگاه لشکر 47 در حومه جنوبی استان حماه در سوریه، شامگاه یکشنبه 29 آوریل، در معرض «حملات شدید موشکی» قرار گرفت.

  سایت اصولگرای رجانیوز هم تایید کرد که در این حملات موشکی، مراکز سپاه پاسداران در سوریه مورد هدف قرار گرفته است.

  حملات موشکی که شامگاه یکشبنه مواضعی نظامی در دو حومه حماه و حلب را هدف قرار داد و تاکنون عامل آن «ناشناس» است، یادآور تهدیدهای پیشین اسرائیل است مبنی بر این‌که اجازه هیچ‌گونه حضور تهدیدآمیز ایران را در سوریه نخواهد داد.

  این حملات همچنین یادآور بمباران فرودگاه نظامی «تی فور» حمص در روز 9 آوریل است که در آن، 14 تن از جمله 7 تن از نیروهای سپاه پاسداران ایران کشته شدند.

  حملات موشکی شامگاه یکشنبه، پایگاه لشکر 47 در حومه حماه، مواضعی در اطراف شهرک سلحلب در حومه شمال غربی و پایگاهی دیگر در شمال فرودگاه بین‌المللی حلب در اطراف روستای المالکیه را هدف قرار داد.

  در حالی که گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره عامل این حملات مطرح است، رسانه‌های لبنانی نزدیک به حزب‌الله گزارش دادند که انبار‌های «مهم» سپاه پاسداران در پایگاه لشکر 47 در حومه جنوبی حماه، هدف حملات شدید موشکی قرار گرفت.

  از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه دوشنبه گزارش داد که حملات موشکی، انبار موشک‌های زمین به زمین در شمال سوریه در پایگاه لشکر 47 را هدف قرار داد.

  به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در این حملات دستکم 26 تن کشته شدند که 4 تن از آن‌ها سوریريال اکثر آن‌ها ایرانی و تعدادی هم از شبه‌نظامیان خارجی وابسه به ایران هستند.

  فعالان سوری ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند که انفجارهای ناشی از حملات موشکی به پایگاه لشکر 47 را نشان می‌دهد.
  این منطقه حدود 10 کیلومتر با شهر حماه فاصله دارد. در این پایگاه، نیروهایی از اتباع مختلف ایرانی، افغانی، پاکستانی، عراقی و لبنانی حضور دارد. این پایگاه حاوی انبارهای بزرگ اسلحه و مهمات است.

  فعالان می‌گویند انفجارهای ناشی از حمله، تا حدود نیم ساعت پس از بمباران ادامه یافت.

  رسانه‌های وابسته به نظام سوریه، به کشته شدن تعدادی از نیروهایی اقرار کردند که آن‌ها را «هم‌پیمان» نامیدند؛ توصیفی که برای اشاره به نیروهای سپاه پاسداران ایران، حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان شیعه مدافع نظام، به کار می‌رود.

  به گفته فعالان، موشک‌های به کار رفته در این حملات، سنگر شکن هستند؛ مساله‌ای که احتمال وقوع حملات هوایی را تقویت می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران