.
.
.

طنین موسیقی جاز آلمانی در پایتخت سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز فرهنگی ملک فهد در شهر ریاض پایتخت پادشاهی عربی سعودی، شامگاه جمعه 27 آوریل 2018 میزبان یک گروه موسیقی مشترک سعودی آلمانی بود. این مراسم به ابتکار اداره کل فرهنگ و همکاری سفارت آلمان برگزار شد.

در این مراسم یک گروه جاز متشکل از نوازندگان آلمانی و سعودی به اجرای موسیقی پرداختند. محمد محمود حکیم و سلطان الفرد از سعودی و برجیتا فلیک، ماکس آندریسجویسکی و جمیز بانری از آلمان به طور مشترک قطعاتی از موسیقی جاز اروپایی و سعودی را اجرا کردند.

خانواده‌های سعودی به شکل چشمگیری از این مراسم استقبال کردند. محمد حکیم، نوازنده سعودی که با 25 سال سن، ساز ترومپت می‌نوازند، در این‌باره به العربیه گفت که بسیار خوشحال است توانسته به همراه نوازندگانی از کشورهای ریشه‌دار برنامه اجرا کند.

سلطان الفرد نوازنده 30 ساله ساز عود نیز گفت که این برنامه‌ها فرصتی برای شکوفا شدن استعدادها و هنرهای موجود در پادشاهی عربی سعودی است.

لازم به ذکر است که اداره‌کل فرهنگ سعودی قصد دارد از طریق اینگونه فعالیت‌ها و برنامه‌های موسیقی مدرن، پلی فرهنگی میان پادشاهی عربی سعودی و آلمان بکشد. این برنامه یکی از برنامه‌های فرهنگی بیشماری است که اداره کل فرهنگ در حال حاضر در سرتاسر پادشاهی عربی سعودی اجرا می‌کند.