فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هشدار وزیر دفاع اسرائیل به ایران: اگر به تل‌آویو حمله کنید ما تهران را خواهیم زد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزیر دفاع اسرائیل روز پنجشنبه 26 آوریل 2018 هشدار داد که اگر رژیم ایران به تل‌‌آویو حمله کند، اسرائیل به تهران و پایگاه‌های ایران در سوریه حمله خواهد کرد.

  به گزارش سایت «تایمز اسرائیل»، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، تهدید کرد که در صورت حمله ایران به تل‌آویو این کشور تلافی کرده و تهران را هدف قرار خواهد داد.

  لیبرمن در این مصاحبه گفته است: «اگر اسرائیل آرامش نداشته باشد، تهران هم آرامشی نخواهد داشت بهتر این است که کسی ما را محک آزمایش قرار ندهد ما برای هر اتفاقی آماده‌ایم».

  لیبرمن در بخشی از این مصاحبه افزود:«پایگاه‌های ایران در سوریه تهدیدی برای اسرائیل هستند و آنها را نابود خواهیم کرد».

  اظهارات لیبرمن ظاهرا در واکنش به تهدیدات فزاینده ایران علیه اسرائیل پس از حمله جنگنده‌های این کشور به پایگاهی در حمص سوریه در 11 آوریل عنوان می‌شود. در آن حمله دست‌کم 7 فرمانده نظامی سپاه ایران نیز کشته شدند. اسرائیل رسما مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

  علی اکبر ولایتی مشاور بین المللی آیت الله خامنئی در واکنش به حمله اسرائیل گفت ایران این حمله را پاسخ خواهد داد.

  حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، نیز ظرف روزهای اخیر دوبار اسرائیل را به نابودی تهدید کرده است. او روز پنجشنبه نیز گفت که جمهوری اسلامی توانسته است «فاصله بین مرگ و حیات» اسرائیل را «خیلی کوتاه» کند. سلامی از «حضور فرزندان متنوعی از امت اسلام بار آرمان‌های ضدصهیونیستی» در کنار مرزهای اسرائیل خبر داد که « همه به دنبال محو رژیم صهیونیستی هستند».

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز اعلام کرده است که “اقدام تلافی‌جویانه این کشور قطعی است، ولی درباره زمان و نوع آن تصمیم خواهیم گرفت.” قبل از آن علی‌اکبر ولایتی، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی نیز تهدید مشابهی را عنوان کرده بود. با این همه، بسیاری از ناظران معتقدند که تهدیدات ایران در سطح حرف باقی خواهد ماند و با توجه به پیامدهای پردامنه حمله ایران به اسرائیل، امکان عملی ‌شدن آن بعید خواهد بود.

  وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفته است که کشورش تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه، به ویژه در نزدیکی ارتفاعات جولان را تحمل نخواهد کرد و به هر تهدیدی که علیه اسرائیل باشد حمله خواهد برد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران