.
.
.

شبه نظامیان حوثی‌ کارمندان دولتی را به جبهه‌‌ها اعزام می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز پنجشنبه 25 آوریل 2018 گزارش دادند که شبه نظامیان حوثی برای رفع کمبود نیروی‌های پیاده خود در جبهه‌های جنگ، کارمندان دولتی را به مجبور به اعزام جبهه‌های جنگ کردند.

شبه نظامیان حوثی پیشتر کودکان را برای کمبود نیروهای خود به جبهه اعزام می کردند که این اقدام با واکنش سازمان‌های بین المللی مدافع از حقوق کارگران شد.

این اقدام حوثی‌ها پس از آن صورت می گیرد که این گروه در بسیج کردن نیروها برای اعزام به جبهه‌های جنک ناکام مانده‌اند.

شبه نظامیان حوثی طی ماه‌های گذشته بر اثر حملات هوایی پی در پی نیروهای ائتلاف و ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن شمار زیادی از نیروهای پیاده خود را از دست داده‌اند.

طبق گزارش منابع یمنی یک سند رسمی درز شده از شبه نظامیان حوثی‌ها نشان داد، این گروه بخشنامه‌ای را برای کارکنان دولتی یمن صادر کردند که به موجب آن از مسئولین خواسته شده تا از کارمندان خود بخواهند چنانچه علاقه‎ای برای پیوستن به جبهه‌های جنگ داشته باشند، مراتب آماده سازی و اعزام آنها صورت گیرد.

منابع مشابه دیگری نیز گفتند، حوثی‌ها بخشنامه مذکور را در تمام اداره‌ها و موسسات دولتی مناطق تحت کنترل خود با هدف جذب نیروهای بیشتری به اجرا گذاشته‌اند.

این در حالی است که حقوق کارمندان دولتی تحت کنترل حوثی‌ها ماه‌هاست که به تعویق افتاده و این گروه نتوانستند حقوق کارکنان دولتی را بپردازند.

در متن بخشنامه که در 23 آوریل 2018 به دستور حسن المرانی یکی از رهبران حوثی صادر شده است، آمده اداره‌ها موظفند که در مدت سه روز اسامی پرسنلی که برای شرکت در جبهه و امور رزمی آماده است به امور اداری ارائه دهد تا زمینه آماده کرئن آنها فراهم شود.

المرانی از همه اداره‌ها خواسته است که برای تهیه نیرو و اعزام آنها به جبهه‌های جنگ تلاش لازم را به عمل آورند.

یادآوری می‌شود که شبه نظامیان حوثی از کمبود شدید انسانی رنج می برند. این گروه طی جنگ دو ساله بسیاری از نیروهای خود را از دست داده‌اند.