.
.
.

ائتلاف عربی؛ الصماد را باعث درد و رنج مردم یمن و مرگ هزاران یمنی دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی ائتلاف عربی، «صالح الصماد» رئیس شورای سیاسی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی در یمن که پنج‌شنبه هفته گذشته در استان «الحدیده» به دنبال حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی کشته شد را باعث درد و رنج مردم یمن و کشته شدن هزاران تن در این کشور دانست.

به گزارش العربیه سرهنگ ستاد «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی که عهده‌دار دفاع از دولت قانونی یمن است، شامگاه چهارشنبه 25 آوریل در یک کنفرانس خبری ضمن تاکید بر اینکه تمامی گذرگاه‌ها از جمله زمینی، هوایی و دریایی برای انجام عملیات امدادرسانی به مردم یمن باز است گفت: «صالح الصماد باعث درد و رنج مردم یمن و کشته شدن هزاران تن در این کشور شد».

صالح الصماد یکی از بلندپایه‌ترین فرماندهان شبه‌نظامی حوثی بود که ریاست «شورای سیاسی» وابسته به این گروه را بر عهده داشت. حوثی‌ها روز دوشنبه 23 آوریل خبر کشته شدن او را که روز پنج‌شنبه هفته گذشته در حمله جنگنده‌های ائتلاف به وقوع پیوسته بود، تایید کردند.

المالکی با بیان اینکه صالح الصماد امنیت سعودی و دریانوردی بین‌المللی را تهدید می‌کرد گفت: «شبه‌نظامیان حوثی بدون هدف و به‌طور بی‌رویه اقدام به موشک‌پرانی به سوی خاک سعودی می‌کنند».

وی در ادامه توضیح داد شبه‌نظامیان حوثی تاکنون بیش از 66 هزار گلوله انفجاری از جمله راکت، گلوله توپ و خمپاره را به سوی خاک سعودی پرتاب کردند.

سرهنگ المالکی ضمن اشاره به انتظار 40 کشتی امدادرسان برای ورود به بندر الحدیده یمن، شبه‌نظامیان حوثی را متهم کرد که مانع از ورود کشتی‌های امدادرسان به این بندر می‌شوند.

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین شبه‌نظامیان حوثی را به کارشکنی در روند ورود کاروان‌های امدادرسان و تانکرهای حامل سوخت به استان «ذمار» متهم کرد.

در ادامه این کنفرانس خبری المالکی اعلام کرد مرکز امدادرسانی ملک سلمان، پادشاه سعودی به بیش از 3 میلیون یمنی کمک و امدادرسانی کرده است.

سرهنگ المالکی ضمن اشاره به پیروزی‌های پی در پی ارتش ملی یمن در تمام جبهه‌های نبرد و نیز پیشروی‌های مستمرش در جبهه‌های مختلف استان صعده و نیز در جبهه‌های غربی این کشور به سوی صنعا پایتخت، تهدید کرد که هرگونه افزایش تنش و تشدید درگیری از سوی شبه‌نظامیان حوثی به تسریع شکست آنها خواهد انجامید.

وی در ارتباط با عناصر شبه‌نظامی حوثی به اسارت گرفته شده توسط ارتش ملی یمن گفت که با آنها طبق قوانین بین‌المللی انسانی رفتار می‌شود.