فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نمونه‌برداری کارشناسان منع سلاح‌های شیمیایی از اماکنی دیگر در دومای سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت

  کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، چهارشنبه 25 آوریل از مکان دیگری در دومای سوریه که در معرض حمله شیمیایی واقع شده است، بازدید کرده و برای انجام تحقیقاتی بیشتر درباره آثار به جای مانده از آن حمله، نمونه‌برداری کردند.

  به گزارش العربیه، سازمان بین‌المللی منع سلاح‌های شیمیایی اعلام کرد، گروهی از کارشناسان این سازمان در حال بازدید و نمونه‌برداری از دومین مکان آسیب دیده در اثر حمله شیمیایی به منطقه دومای سوریه است.

  سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در بیانیه‌ای که چهارشنبه 25 آوریل منتشر شد، اعلام کرد: «تیم کارشناسان حقیقت‌یاب که به نمایندگی از این سازمان مسؤولیت تحقیق و تفحص درباره حمله با گاز سمی در منطقه دومای سوریه، صورت گرفته در 7 آوریل جاری را بر عهده دارد، امروز از مکان دیگری در این منطقه نیز بازدید کرده و اقدام به نمونه برداری کردند».

  کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از روز 14 آوریل که وارد دمشق پایتخت سوریه شدند، تنها روز شنبه گذشته برای اولین بار توانستند با کسب مجوز، وارد منطقه دوما در حومه دمشق شوند، این دومین باری است که به آنها اجازه ورود به این منطقه داده می‌شود تا از مکان دیگری غیر از مکان قبلی در دوما بازدید و اقدام به نمونه برداری کنند.

  رژیم سوریه همواره اتهام‌ کشورهای غربی مبنی بر دست داشتن در حمله شیمیایی به منطقه دوما را که به کشته شدن ده‌ها و مصدومیت صدها تن انجامید، نفی می‌کند. دمشق از کارشناسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی دعوت کرد تا برای انجام تحقیق و حقیقت‌یابی درباره حمله شیمیایی به دوما بروند.

  رژیم سوریه پس از محاصره 5 ساله دوما و آغاز حمله‌ای ویرانگر در 18 ماه فوریه گذشته، توانست کل منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق و به تبع آن دوما را از مخالفان باز پس گرفته به کنترل خود در آورد. رژیم سوریه در حال حاضر عملیات نظامی خود را به منظور تقویت کنترل بر سراسر حومه دمشق ادامه می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران