.
.
.

غزه...کشته شدن دو فلسطینی در راهپیمایی موسوم به «العوده»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت بهداشت فلسطین در نوار عزه روز دوشنبه 23 آوریل 2018 از کشته شدن 2 شهروند فلسطینی بوسیله گلوله‌های ارتش اسرائیل در منطقه رفح واقع در جنوب غزه خبر داد.

به گزارش العربیه، دکتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‎ای گفت:«عبدالله محمد جبریل شمالی 20 ساله روز جمعه 6 آوریل در منطقه رفح بر اثر اصابت گلوله زخمی شده بود که امروز دوشنبه جان خود را از دست داد».

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت، یک جوان دیگر به نام سعید تحریر وهبه، 18 ساله از ساکنان رفح بر اثر اصابت گلوله ارتش اشغالگر اسرائیل در ناحیه سرش جان خود را از دست داد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در پی ادامه اعتراضات و راهیمایی‌های موسوم به «راهپیمایی بازگشت» که از 25 روز قبل شروع شد تاکنون 41 فلسطینی کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

فلسطینی‌ها به مناسبت سالروز از دست دادن سرزمینشانشان که با تاسیس دولت اسرائیل همزمان بود، در پنج نقطه مرزی بین غزه و اسرائیل روزانه به راهپیمایی مسالمت آمیز دست می‌زنند. این راهپیمایی در 15 ماه مه آینده که به «یوم النکبه» معروف است، به اوج خود خواهد رسید.

فلسطینی‌ها در سال 1948 در اثر جنگ با اسرائیل از بسیاری از روستاها و شهرهای خود آواره شدند ارتش اسرائیل پس از اشغال این مناطق تلاش کرد تا با ساختن شهرک‌های یهودیانی که از اروپا و روسیه و مجارستان به آن انجا گسیل داده شدند، هویت فلسطینی اسلامی آن مناطق را تغییر دهد.