.
.
.

سعودی: یک موشک بالستیک حوثی در آسمان جازان ردگیری و سرنگون شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای پدافند پادشاهی سعودی روز جمعه 20 آوریل یک موشک بالستیک متعلق به شبه نظامیان حوثی که به سوی جازان شلیک شده بود، ردگیری و سرنگون کردند.

حوثی‌ها تاکنون بیش از 100 موشک بالستیک که به گفته ائتلاف عربی توسط سپاه پاسداران ایران از را قاچاق به دست این گروه رسیده به سوی خاک سعودی شلیک شده است اما حتی یک موشک از این تعداد نتوانست به اهداف خود برسد و همه آنها توسط پدافند پیشرفته سعودی رهگیری و سرنگون شدند.

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی که از حکومت قانونی یمن دفاع می‌کند در تاریخ 16 آوریل اعلام کرد که تاکنون 116 موشک بالستیک ساخت ایران از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن به سوی کشور پادشاهی سعودی شلیک شده است.

وی گفت:« همه این موشک‌ها خوشبختانه توسط پدافند پیشرفته سعودی سرنگون شدند».

سخنگوی ائتلاف به حوثی‌ها هشدار داد که اگر به تهدیدات موشکی خود به پادشاهی سعودی ادامه دهند، با یک عملیات ویژه نظامی مواجه خواهند شد که برای آنها بسیار دردناک خواهد بود.

المالکی گفت:«ائتلاف عربی به حوثی‌ها اجازه نخواهد داد، موشک‌های حوثی‌ها امنیت خاک سعودی و آرامش شهروندان و مقیمان این کشور را تهدید کند».

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین گفت رژیم ایران با ارسال هواپیمای بدون سرنشین به حوثی‌ها تمامی قوانین بین المللی را به صورت آشکار نقض کرده است.