فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یکی از متهمان حملات 11 سپتامبر آمریکا در سوریه دستگیر شد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  یکی از فرماندهان جنگجویان کُرد در سوریه از دستگیری «محمد حیدر زمار»، شهروند آلمانی سوری الاصبی خبر داد که به دست داشتن که متهم است در حملات 11 سپتامبر 2011 آمریکا، مشارکت داشت.

  این فرمانده نظامی بلندپایه که خواسته نامش فاش نشود، گفت: «محمد حیدر زمار در بازداشت نیروهای امنیتی کُرد در شمال سوریه به سر می‌برد و بازجویی از او جریان دارد».

  زمار سال 2002 از مراکش ربوده و در سوریه به زندان افکنده شد. نظام سوریه سرانجام او را حدود 4 سال پیش آزاد کرد.

  حملات 11 سپنامبر آمریکا عبارت است از سلسله‌ای از حملات انتحاری که در 11 سپتامبر 2011، توسط گروه القاعده در خاک ایالات متحده آمریکا انجام شد.

  صبح آن روز، شماری از اعضای القاعده، چهار هواپیمای تجاری - مسافربری را در آمریکا ربودند. هواپیماربایان، دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی مشخص به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند. هر دو ساختمان، پس از دو ساعت به‌طور کامل فرو ریخت و آسیب‌های زیادی به ساختمان‌های پیرامون زدند.

  گروه هواپیماربایان، هواپیمای سوم را به ساختمان وزارت دافع آمریکا (پنتاگون)، واقع در ارلینگتون در ویرجینیا زدند. هواپیمای چهارم اما در زمینی نزدیک شنکسویل، در ایالت پنسیلوانیا، سرنگون شد. این در حالی بود که شماری از مسافران و خدمه پرواز پیش از سرنگونی هواپیما، تلاش کرده‌بودند تا کنترل هواپیما را که هواپیماربایان آن را به سمت واشینگتن، دی.سی. هدایت می‌کردند، به دست بگیرند. اما هیچ‌کدام از مسافران این پرواز و سه پرواز دیگر زنده نماندند.

  کشته شدگان این حمله‌ها 2974 تن برآورد می‌شوند. بی‌تر کشته شدگان این حمله‌ها مردم عادی و شهروندان آمریکا و 90 کشور دیگر جهان بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران