فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سازمان ملل وضع امنیتی بازرسان اسلحه شیمایی را با مسکو و دمشق بررسی می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مقام مسئول در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 19 اوریل اعلام کرد، هیئتی از سوی این سازمان به دمشق اعزام شده تا وضعیت امنیتی گروه بازرسان اسلحه شیمیایی را با روسیه و حکومت اسد بررسی کند.

  خبرگزاری رویترز، چهارشنبه از وقوع تیراندازی به سوی بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی در شهر دوما خبر داد.

  به گفته این خبرگزاری تیم بازرسان پس از برخورد با این مساله امنیتی، ماموریت ورود به شهر دوما را به تاخیر انداختند.

  گروه بازرسان سازمان ملل برای تحقیق در باره اسلحه شیمایی 4 روز پیش وارد دمشق شدند اما تاکنون موفق به ورود در منطقه دوما نشده‌اد.

  چهارشنبه سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‎ای اعلام کرد، کارشکنی روسیه و رژیم اسد در روند کار بازرسان دلیل تلاش این دو برای از بین بردن آثار این اسلحه در دو ما است.

  کشورهای غربی رژیم اسد و روسیه را به دست داشتن در هجوم شیمایی به منطقه دوما متهم می‌کنند.

  سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرد که سوریه و روسیه اقداماتی را برای تسهیل ماموریت کار بازرسان تحقیق در کاربرد سلاح شیمیایی را انجام دهند تا این گروه بتواند به کار خود پایان دهد.

  طبق این گزارش هم اکنون پلیس امنیتی روسیه مسئولیت حمایت از گروه بازرسان سازمان ملل متحد در منطقه دوما را به عهده گرفته است.

  روز سه شنبه سفیر سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، یک تیم امنیتی سازمان ملل پیش از بازدید تیم کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی به شهر دوما رفته‌اند.

  وی اظهار داشت، این تیم امنیتی سازمان ملل اگر اعلام کند که وضع امنیتی دوما خوب است تیم تحقیقاتی فعالیت خود را امروز آغاز خواهد کرد.

  بشار جعفری افزود: دولت سوریه هر چه در توان دارد برای تسهیل فعالیت این تیم تحقیقاتی انجام می‌ده

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران