.
.
.

‏‫ پدافند هوایی سعودی موشک بالستیک حوثی را در آسمان نجران منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 16 آوریل یک موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان حوثی را در آسمان نجران، رهگیری و منهدم کردند.

به گزارش العربیه سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن در این باره گفت که شبه ‌ظامیان حوثی تاکنون 119 موشک بالستیک از یمن به سوی خاک سعودی پرتاب کرده‌اند. وا هشدار داد در صورت ادامه این روند، سعودی دست به اقدام نظامی دردناکی برای حوثی‌ها خواهد زد.

نجران از شهرهای مرزی سعودی است که همواره به وسیله موشک‌های بالستیک و حملات راکتی حوثی‌ها تهدید می‌شود؛ اقدامی که تلفات انسانی و خسارت‌های مادی در این شهر بر جای گذاشته است.

شامگاه یکشنبه نیز سامانه پدافند هوایی ائتلاف عربی موفق شد دو موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان حوثی به سمت شهر ساحلی «المخا» واقع در غرب یمن را رهگیری و سرنگون کند.

در ادامه شکست های پی در پی در جبهه‌های نبرد و تنگ ‌ر شدن حلقه محاصره بر گرد آن‌ها در جبهه‌های مختلف، شبه نظامیان حوثی به روند پرتاب موشک‌های بالستیک به سوی شهرهای یمنی آزاد شده و نیز خاک سعودی شدت بخشیده‌اند.

دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی حامی آن همواره ایران را به پشتیبانی از شبه نظامیان حوثی و مجهز کردنشان به این نوع از موشک‌های بالیستیک، متهم می‌کنند. این نوع موشک‌ها بخشی از تجهیزات ارتش یمن نبود که توسط حوثی‌ها غارت شد. این مساله را گزارش کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد که مسئول بررسی تحریم‌های اعمال شده در منع ارسال سلاح به یمن است، تایید می‌کند.