فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • او نامش در لیست تروریستی قطر آمده، اما در مراسم ازدواج پسرش در دوحه حاضر شد

  منبع: رياض - هدى الصالح

  طی رویداد عجیبی که بخشی از عجایب پایان‌ناپذیر در قطر است، فردی که نامش در لیست تروریست‌های تحت تعقیب از سوی این کشور درج شده، مطبوعات قطری تبریک و تهنیت به مناسبت ازدواج پسرش را درج کردند.

  در اینجا به لیستی اشاره می‌کنیم که اخیرا از سوی وزارت کشور قطر منتشر شده و نام 19 تروریست از جمله 11 شهروند این کشور و شماری از سازمان‌های قطری ذکر شده است که در میان آنها نام برجسته‌ترین فرد مورد تعقیب در این لیست تروریستی به چشم می‌خورد. او عبدالرحمان النعیمی است، یعنی همان شخصی که مطبوعات قطری تبریک و تهنیت به مناسبت ازدواج پسرش را منتشر کردند.

   روزنامه الرایه روزنامه الرایه

  در جزئیات تبریک و تهنیت به مناسبت ازدواج فرزند یکی از مهمترین کمک‌کنندگان مالی به القاعده، منتشر شده در تاریخ چهارشنبه 11 آوریل در روزنامه "الرایه"، چاپ قطر چنین آمده است: "دکتر عبدالرحمان بن عمیر الجبر النعیمی، شامگاه امروز، مراسم ازدواج فرزندش عبدالله را در سالن منطقه النعیم جشن گرفت... هزارن تبریک نثارش باد".

  "العربیه.نت"، صفحات فرزندان عبدالرحمان العمیر، تروریست قطری را دنبال کرد که در آنها شماری از عکس‌های گرفته شده در مراسم ازدواج با حضور شخصیت‌های قطری مشهود است. از جمله عبدالله السلیطی که خود را در شبکه‌های اجتماعی به عنوان "مشاور امور نفت، نویسنده در روزنامه قطری الرایه و نیز سردبیر سابق روزنامه الشرق و مجله های دیارنا و العالم" معرفی کرده است.

  طبق این عکس که یکی از فرزندان عبدالرحمان العمیر آن را منتشر کرده، السلیطی در وسط و در کنار تروریست تحت تعقیب و فرزندش عبدالله ایستاده است.

  مجمل نظرات و تهنیت‌هایی که کاربران در صفحه فرزند عبدالرحمان العمیر، یعنی شخصی که نامش در راس لیست تروریستی دولت قطر درج شده و نیز نام او در لیست تروریستی خزانه‌داری آمریکا از سال 2014 آمده است، نشانگر میزان تاییدی است که این شخص در داخل قطر و از سوی شماری از شخصیت‌های رسمی این کشور از آن برخوردار است.

  دولت بریتانیا نیز نام عبدالرحمان بن عمیر النعیمی رئیس "سازمان حقوق بشری الکرامه" را که مقر آن در ژنو است به لیست مجازات افراد مظنون به حمایت از تروریسم افزوده است. بریتانیا این تصمیم را 10 ماه پس از اقدام آمریکا مبنی بر افزودن نام شهروند قطری النعیمی به لیست تحریم‌ها، اتخاذ کرد. بر اساس تصمیم لندن همه بانک‌هایی که در بریتانیا شعبه دارند از تعامل با النعیمی منع و دارایی‌های او در این کشور بلوکه شد.

  واشینگتن النعیمی را شخصی توصیف کرد که "به سازمان القاعده کمک مالی می‌کند و برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و جنگ‌افزار برای این سازمان در سوریه، عراق، سومالی و یمن" بیش از 10 سال فعال است.

  وزارت خزانه‌داری آمریکا در دسامبر 2014 اعلام کرد، این باور وجود دارد که النعیمی "برای مدت مشخصی هر ماه بیش از دو میلیون دلار برای تشکیلات القاعده در عراق" کمک مالی فرستاده است. بر همین اساس خزانه‌داری آمریکا نام النعیمی را به لیست 13224 فردی که از تروریست حمایت می‌کنند، افزوده و او را متهم کرد که کمک مالی برای تشکیلات وابسته به القاعده در یمن، سوریه و عراق فراهم آورده است.

  این وزارتخانه آمریکا، افزود که النعیمی در سال 2013 حدودا 600 هزار دلار از طریق ابو خالد السوری نماینده القاعده در سوریه به این تشکیلات کمک مالی کرده است.

  خزانه‌داری آمریکا اضافه کرد که او همچنین درصدد بود تا 50 هزار دلار اضافی ارسال کند. در ادامه افزود که النعمیی 250 هزار دلار در سال 2012 برای حرکه الشباب سومالی فرستاد و با برجسته‌ترین اعضای این تشکیلات مانند مختار روبو علی و حسن طاهر عویس در ارتباط بوده است.

  النعیمی رئیس سازمان غیر دولتی "الکرامه" است که در سال 2004 تاسیس شد و در لیست کشورهای خواهان مبارزه با تروریسم یعنی سعودی، امارت، بحرین و مصر قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران