فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف مدافع مشروعیت: ایران پهپاد در اختیار حوثی‌ها می‌گذارد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف مدافع مشروعیت در یمن تاکید کرد که ایران پهپاد قابل کنترل از راه دور در اختیار شبه‌نظامیان حوثی‌ می‌گذارد و بدینسان به نقض قانون بین‌المللی ادامه می‌دهد.

  او روز دوشنبه در نشستی رسانه‌ای گفت که نیروهای ائتلاف، استفاده از فرودگاه صنعا برای انجام عملیات آموزشی، نگهداری و پرواز دادن هواپیماهای بدون سرنشین برای انجام هجوم و انجام عملیات انتحاری علیه سعودی را رهگیری کرده است.

  المالکی هشدار داد که فرودگاه صنعا با تبدیل شدن به یک پایگاه نظامی به منظور نگهداری و پرواز دادن هواپیماهای بدون سرنشین و انجام تمرین در این زمینه، پوشش بین‌المللی خود را از دست داده است. وی اعلام کرد، سلسله عملیاتی که در فرودگاه جریان دارد به دقت از سوی نیروهای ائتلاف زیر نظر قرار دارد.

  سرهنگ المالکی همچنین اعلام کرد که پدافند هوایی ائتلاف در 11 آوریل یک پهپاد متعلق به حوثی‌ها را که قصد حمله به فرودگاه ابها در سعودی را داشت، پیش از رسیدن به هدف سرنگون کرد.

  او بیان کرد که حوثی‌ها اعلام کرده‌اند، هواپیمای بدون سرنشین از نوع "قاصف" در اختیار دارند، این نوع هواپیما نسخه‌ای از پهپاد "ابابیل" ساخت رژیم ایران است.

  سخنگوی ائتلاف گزارش تیم کارشناسان در سال 2018 را یادآور شد که در آن به ارسال پهپادها و دستگاه‌های راه‌اندازی آنها از سوی ایران برای حوثی‌ها اشاره شده بود.

  سرهنگ المالکی در این راستا اظهار کرد که نیروهای ائتلاف یک کارگاه متعلق به حوثی‌ها برای مونتاژ پهپاد را در نزدیکی بندر الحدیده بمباران کرده است.

  او درباره وضعیت میدانی در یمن گفت، ارتش یمن با برخورداری از حمایت نیروهای ائتلاف، شهر میدی را به کنترل کامل خود در آورده و عملیات پاکسازی شهر ادامه دارد.

  سخنگوی ائتلاف مدافع مشروعیت در یمن همچنین به این امر اشاره کرد که ارتش یمن در منطقه المخا در حال پیشروی است و به 70 کیلومتری بندر الحدیده رسیده و در شبوه پیروزی‌هایی را محقق کرده است.

  سرهنگ المالکی در این نشست ویدیوها و تصاویر گوناگونی از هدف قرار دادن زاغه‌های مهمات شبه‌نظامیان حوثی، انبارهای اسلحه، موشک‌های مدفون شده در زمین، منهدم کردن تونل‌هایی در استان صعده، منهدم کردن یک خودروی موشک‌انداز زمین به زمین و منفجر کردن یک سکوی پرتاب موشک بالستیک در صعده را به نمایش گذاشت.

  تبلیغات