فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی دو موشک بالیستیک حوثی را در غرب یمن رهگیری و منهدم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سامانه پدافند هوایی ائتلاف عربی شامگاه یکشنبه 15 آوریل دو موشک بالیستیک شبه نظامیان حوثی پرتاب شده به سوی شهر ساحلی «المخا» در غرب یمن را رهگیری و منهدم ساخت.

  به گزارش العربیه به نقل از منابع میدانی در یمن، سامانه پدافند هوایی ائتلاف عربی دو موشک بالیستیک شبه نظامیان حوثی که به سوی شهر ساحلی «المخا» در غرب یمن پرتاب شده بود را در آسمان این شهر رهگیری و منهدم ساخت.

  در این حمله موشکی حوثی‌ها به شهر المخا هیچگونه تلفات جانی یا خسارت‌های مادی گزارش نشده است. موقعیتی که از آن موشک‌ها پرتاب شده هم هنوز مشخص نشده است.

  حوثی‌ها در ادامه شکست‌های پی در پی در جبهه‌های نبرد و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره بر گردشان در جبهه‌های مختلف، بر شدت پرتاب موشک‌های بالیستیک به سوی مناطق یمنی آزاد شده از تصرفشان و نیز خاک سعودی افزودند. اما سامانه‌های پدافند هوایی و ضد موشکی ائتلاف عربی در هر بار، موشک‌های پرتاب شده را رهگیری و منهدم می‌کند.

  دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی حامی آن همواره ایران را به پشتیبانی از شبه نظامیان حوثی و مجهز کردنشان به این نوع از موشک‌های بالیستیک، متهم می‌کنند. این نوع موشک‌ها بخشی از تجهیزات ارتش یمن نبود که توسط حوثی‌ها غارت شد. این مساله را گزارش کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد که مسئول بررسی تحریم‌های اعمال شده در منع ارسال سلاح به یمن است، تایید می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران