.
.
.

سوریه و یمن؛ مهم‌ترین محورهای نشست سران اتحادیه کشورهای عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سران و هیات‌های 14 کشور عضو اتحادیه کشورهای عربی روز یکشنبه 15 آوریل 2018 در شهر ظهران پادشاهی عربی سعودی گردهم می‌آیند تا در بیست و نهمین دوره اجلاس سران اتحادیه عرب، درباره موضوعات مرتبط به جهان عرب و به ویژه موضوع سوریه و یمن بحث و تبادل نظر کنند.

براساس گزارش‌ها تا کنون سران و هیات‌های نمایندگی 14 کشور عربی شامل جمهوری عربی مصر، امارات متحده عربی، سلطنت عمان، سودان، فلسطین، صومال، تونس، یمن، عراق، لیبی، الجزایر، لبنان، موریتانی و کومور به ظهران رسیده‌اند.

براساس برنامه‌ریزی‌ها موضوعات مختلفی در بیست و نهمین دوره اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه عرب مطرح می‌شود. اوضاع سوریه، بحران یمن و روند صلح میان اسرائیل و فلسطین مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در این نشست مطرح خواهند شد. علاوه بر آن تلاش‌های برای مبارزه با تروریسم و مقابله با دخالت‌های ایران در امور کشورهای منطقه نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

تحولات منطقه‌ای و رویدادهای روزافزون منطقه، اهمیت ویژه‌ای به بیست و نهمین دوره اجلاس سران اتحادیه عرب بخشیده و آن را به نشستی فوق‌العاده تبدیل کرده که نتایج آن می‌توان به ترسیم مجدد نقشه راه جهان عرب منجر شود.