.
.
.

زخمی شدن 112 فلسطینی در راهپیمایی «جمعه برافراشتن پرچم» در غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در راهپیمایی موسوم به «جمعه برافراشتن» پرچم، که توسط فلسطینی‌ها در مرز میان غزه و اسرائیل برگزارشد، 112 فلسطینی بر اثر شلیک گلوله‌های اسرائیلی به طرف تظاهر کنندگان زخمی شدند.

فلسطینی‌ها در یک راهپیمایی مسالمت آمیز که به «جمعه بر افراشتن پرچم فلسطین» نامگذاری شد، پرچم اسرائیل را آتش زده و پرچم فلسطین را برافراشتند.

امدادرسان و پرستاران فلسطینی که به زخمی‌های این حادثه در بیمارستان‌ها کمک می کنند می گویند حال برخی از زخمی شدگان فلسطینی وخیم است.

به گزارش العربیه اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین، گفت، 112 فلسطینی در اثر شلیک ماموران اسرائیلی بکارگیری گاز اشک آور زخمی شدند. از جمله زخمی شدگان روز جمعه ده تن از پرسنل پزشکی شرق خان بودند که توسط اسرائیلی ها زخمی شدد.

این راهپیمایی‌های مسالمت آمیز حدود 3 هفته پیش با عنوان راهپیمایی «العوده الکبری» بازگشت بزرگ در مرزهای غزه اسرائیل آغاز شد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که نیروهای این کشور طبق قوانین برخورد با چنین حالت‌هایی تلاش می‌کنند از ابزاریهایی مانند شلیک برای متفرق کردن آشوبگران استفاده کنند.

سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز فلسطینی‌ها توسط اسرائیل موجب محکومیت بین المللی و منطقه‌ای تل‌آویو شد. تا جایی که سازمان ملل متحد خواستار تحقیق در باره 20 تن از کشته شدگان فلسطینی در حوادث اخیر در غزه شد.