.
.
.

یک دیپلمات اروپایی: تحریم‌های جدید علیه ایران تا پیش از 12 مه تصویب می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک دیپلمات اروپایی روز جمعه 13 آوریل 2018 به تلویزیون العربیه و الحدث گفت، وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه آینده در باره تحریم‌ها جدید علیه ایران گفتگو خواهند کرد.

این دیپلمات افزود:«ممکن است که اتحادیه اروپا در باره تصویب تحریم‌های جدید علیه تهران از نظر سیاسی به توافق کلی برسند و تا قبل از 12 ماه مه در توافق ملی بسر ببرند».

دیپلمات اروپایی گفت:«کشورهای اروپایی از برنامه موشک‌های بالستیک ایران و دخالت این کشور در امور داخلی کشورهای منطقه بسیار نگران هستند».

این دیپلمات همچنین افزود: «عدم تحریم‌ها علیه ایران، از سوی اتحادیه اروپا باعث خروج دونالد تروپ، رئیس جمهور آمریکا از توافق هسته‌ای خواهد شد».

دیپلمات اروپایی در عین حال هشدار داد که «لغو توافق هسته‌ای» هیچ مشکلی را میان ایران و غرب حل نخواهد کرد، بلکه بر عکس مشکلات و تنش میان تهران و غرب بیشتر خواهد شد».

این دیپلمات اروپایی در باره مسئله سلاح شیمیایی رژیم اسد گفت:«رژیم سوریه احتمالا مسئول اصلی استفاده از سلاح های شیمیایی است».

وی گفت با توجه به اینکه رژیم اسد منطقه دوما را تحت محاصره دقیق نیروهایش قرار داده بود بنابرین او مسئول اصلی استفاده از مواد شیمیایی در این منطقه است».

وی افزود: «وزرای خارجه کشورهای اروپایی در نشست آتی خود در باره بکارگیری اسلحه شیمیایی در شهر دومای سوریه تحقیق و بررسی خواهند کرد.