.
.
.

محمد بن‌سلمان و مکرون درباره صدور سند راهبردی توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع در کاخ الیزه روز دوشنبه نهم آوریل اعلام کرد که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و شاهزاده محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی، روز گذشته، به مدت سه ساعت با هم گفت‌وگو کردند.

به گزارش العربیه، مکرون، در ضيافت شامی ویژه که به مناسبت راه‌اندازی نمایشگاه دولاکروا نقاش معروف فرانسوی در بنای تاریخی فرهنگی لوور پاریس یرگزار شد از ولی‌عهد سعودی استقبال کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه و ولی‌عهد سعودی در این مراسم درباره همکاری همه‌جانبه میان دو کشور در زمینه برقراری امنیت و مبارزه با تروریسم به تبادل نظر پرداختند. ولی‌عهد سعودی تأکید کرد که کشورش، هیاتی را برای مشارکت در کنفرانس مبارزه با تامین مالی تروریسم که در 26 ماه جاری برگزار می‌شود، اعزام خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه و شاهزاده محمد بن‌سلمان همچین درباره سند راهبردی میان دو کشور اقدام خواهند کرد. این سند قرار است پیش از پایان سال میلادی، مهیا شود و مکرون جهت امضای آن، به ریاض سفر خواهد کرد.

شاهزاده محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد سعودی، همچنین روز دوشنبه نهم آوریل، در پاریس پایتخت فرانسه، با ادوار فیلیپ نخست‌وزیر این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ولی‌عهد سعودی، طی ماه گذشته، نخست به مصر و سپس به آمریکا سفر کرد و با مقامات دو کشور، به گفت‌وگو نشست. او روز گذشته برای سفری دو روزه، وارد پاریس پایتخت فرانسه شد.