.
.
.

پیشروی ناگهانی و دوباره در سوریه: داعش به حومه حمص رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های محلی سوریه گزارش کردند که نیروهای داعش مناطق وسیعی در بیابان‌های سوریه را به تصرف خود در آورده و به شکلی ناگهانی به جنوب شهر القریتین در حومه دمشق رسیده‌اند.

وبگاه "عنب بلدی" به نقل از منابع خود در شهر القریتین گزارش کرد که داعش کنترل مناطق السبع بیار، حاجز ظاظا و بئر الغاز را در اختیار گرفته است.

به گفته این منابع نیروهای داعش بدون درگیری و پس از عقب‌نشینی نیروهای رژیم اسد، این مناطق را تصرف کردند.

پیش از این رئیس ستاد مشترک وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده بود که سیاست ارتش آمریکا در زمینه جنگ با داعش در سوریه، پس از بحث و تبادل نظر با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تغییر نکرده است.

ژنرال کینیث مکینزی گفت: «همیشه بر این باور بوده‌ایم که با به پایان رسیدن رویارویی با داعش در سوریه، سطح حضورمان در آنجا را تعدیل کنیم و از این منظر، هیچ چیزی واقعا تغییر نکرده است.»

رئیس‌جمهوری آمریکا چند روز پس از آنکه اعلام کرد قصد دارد نیروهایش را از سوریه خارج کند، تصمیم خود در این زمینه را تغییر داد.

یک مقام عالی‌رتبه در دولت آمریکا گفت که ترامپ در جلسه با شورای امنیت ملی با ادامه حضور آمریکا در سوریه موافقت کرد اما او خواستار خروج از آن کشور در آینده است.

این مقام آمریکایی در ادامه توضیح داد که ترامپ جدول زمانی خاصی برای خارج کردن سربازانش از سوریه مشخص نکرد ولی خواستار تضمین شدن شکست داعش و همچنین مشارکت بیشتر کشورهای منطقه در تلاش‌ها برای ایجاد ثبات در سوریه شد.