.
.
.

سعودی خانه‌های خسارت‌دیدگان توفان هاروی در آمریکا را بازسازی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی در سفر خود به آمریکا، به منزل برخی آسیب‌دیدگان توفان هاروی در هیوستون آمریکا رفت و قول داد که این منازل از طریق تلاش‌های انساندوستانه داوطلبان سعودی بازسازی خواهد شد.

شاهزاده محمد بن سلمان در یکی از آخرین ایستگاه‌های سفر رسمی خود به آمریکا، به دیدن مناطق آسیب‌دیده در نتیجه توفان هاروی در هیوستون رفت و قول داد که این منازل از طریق تلاش‌های انساندوستانه داوطلبان سعودی بازسازی خواهد شد.

او همچنین با سیلوستر ترنر، شهردار هیوستون و الیسون های مدیر اجرایی موسسه habitat for humanity دیدار کرد. آنها نیز به نوبه خود از کمک‌های انساندوستانه ارائه شده از سوی سعودی پس از توفان هاروی تشکر کردند.

ولی‌عهد سعودی به همراه شاهزاده خالد بن سلمان، سفیر پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده آمریکا با تعدادی از داوطلبان سعودی در هیوستون نیز دیدار کرد و از آنها به دلیل مشارکت در اقدامات انساندوستانه و کمک به همسایگان آسیب‌دیده و همچنین ارائه تصویری افتخارآمیز از پادشاهی عربی سعودی تشکر کرد. این داوطلبان نیز به رسم یادبود هدیه‌ای به شاهزاده محمد تقدیم کردند.

طوفان هاروی در آگوست 2017 بخشی‌هایی از ایالات متحده آمریکا را درنوردید. بر اثر این طوفان 70 نفر جان خود را از دست دادند. خسارات ناشی از طوفان هاروی بین 10 تا 160 میلیارد دلار تخمین زده شدند.