.
.
.

ده‌ها کشته و اسیر حوثی طی عملیات ارتش ملى یمن و ائتلاف عربی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی عملیات نظامی ارتش ملی یمن با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی در استان مرکزی «البیضاء» ده‌ها شبه نظامی حوثی کشته و 13 تن دیگر به اسارت گرفته شدند.

به گزارش العربیه، ارتش ملی یمن جمعه 6 آوریل در یک عملیات نظامی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی ضمن پیشروی به سوی مواضع شبه نظامیان حوثی در منطقه «قانیه» واقع در شرق استان البیضاء ارتفاعات «جبل مسعوده» را آزاد و ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی را کشته و 13 تن دیگر را به اسارت گرفت.

یک منبع نظامی تصریح کرد که ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی کشته یا زخمی و 13 تن دیگر از آنان پس از محاصره شدن در قله کوه خود را تسلیم نیروهای ارتش یمن کردند.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف عربی با انجام حمله‌های هوایی گسترده مواضع و استحکامات شبه نظامیان حوثی، انبارهای اسلحه و مهمات آنها را در مناطق مختلف از استان البیضاء مورد هدف قرار داده و منهدم کردند.

منابع در جبهه‌های نبرد تاکید کردند که حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی منجر به زخمی و کشته شدن تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی شده که در میان کشته شدگان یکی از فرماندهان آنها با نام «ابو قصی» به چشم می‌خورد.

منطقه قانیه که در مسیر حدفاصل بین دو استان البیضاء و مأرب قرار دارد شاهد درگیری‌های سنگین نظامی بوده است جایی که ارتش یمن با ایجاد یک جبهه جدید از سمت مأرب به سوی البیضاء در تلاش است تا استان البیضاء را به دلیل اهمیت و موقعیت استراتژیک و قرار گرفتن آن در میان 8 استان دیگر یمن آزاد کند.

در صورت آزادسازی کامل این استان از دست شبه نظامیان حوثی، امنیت دیگر استان‌های آزاد شده یمن تامین خواهد شد و پس از آن ارتش ملی یمن توانایی پیشروی به سوی «ذمار» و پایتخت «صنعا» را آزاد کرده و بانیان آنان را شکست دهد.

ارتش یمن با حمایت نیروهای ائتلاف عربی، توانست با انجام پیشروی‌های چشمگیر مواضع حوثی‌ها در منطقه قانیه را تصرف و به کنترل خود درآورد.