.
.
.

موشک بالستیک حوثی در آسمان شهر «نجران» سعودی رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک فروند موشک بالستیک که توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی شهر «نجران» سعودی پرتاب شده بود در آسمان این شهر رهگیری و منهدم شد.

خبرنگار العربیه گزارش داد، یگان‌های پدافند ضد هوایی پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 6 آوریل یک فروند موشک بالستیک پرتاب شده توسط شبه نظامیان حوثی به سوی شهر «نجران» سعودی را در آسمان این شهر رهگیری و منهدم کردند.

از طرفی ارتش ملی یمن نیز در یک عملیات نظامی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی ضمن پیشروی به سوی مواضع شبه نظامیان حوثی در منطقه «قانیه» واقع در شرق استان البیضاء ارتفاعات «جبل مسعوده» را آزاد و ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی را کشته و 13 تن دیگر را به اسارت گرفت.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف عربی با انجام حمله‌های هوایی گسترده مواضع و استحکامات شبه نظامیان حوثی، انبارهای اسلحه و مهمات آنها را در مناطقی مختلف از استان البیضاء مورد هدف قرار داده و منهدم کردند. حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی منجر به زخمی و کشته شدن تعدادی از شبه نظامیان حوثی شده که در میان کشته شدگان یکی از فرماندهان آنها با نام «ابو قصی» به چشم می‌خورد.

پادشاهی عربی سعودی رژیم ایران را به نقض قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد و ارسال سلاح و موشک‌های بالستیک به شبه‌نظامیان حوثی یمن متهم می‌کند. این اقدام ایران با موجی از محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شده است و انتقادهای شدیدی را از رویکرد تهران در قبال بحران یمن در پی داشته است.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی چهارشنبه گذشته اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی با حمایت تسلیحاتی و فن‌آوری‌های ایرانی تاکنون 107 موشک بالستیک و بیش از 66 هزار گلوله به سوی خاک سعودی پرتاب کرده‌اند که سامانه‌های پدافند هوایی و ضد موشکی سعودی توانایی خود را در رهگیری و انهدام این موشک‌ها به اثبات رسانده‌اند.