.
.
.

رهبر حوثی‌ها فرزندان قبایل یمن را «خائن» توصیف کرد

پس از کشته شدن صالح شمار زیادی از فرزندان قبایل به ارتش ملی یمن پیوستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی روز شنبه 7 آوریل اعلام کردند، همزمان با پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن در استان صعده زادگاه و دژ شبه نظامیان حوثی و پیوستن شمار زیادی از فرزندان قبایل که از رفتار حوثی‌ها به ستوه آمده بودند، عبدالمالک حوثی رهبر این گروه همه فرزندان قبائل یمن را «خائن» توصیف کرده است.

رهبر کودتاگران در نشستی با فرماندهان میدانی این گروه فرقه‌گرای مورد حمایت ایران طی سخنانی گفته است که نباید به فرزندان قبائل اعتماد کرد چون به گفته او اغلب آنها «خائن و خود فروخته» هستند.

عبدالمالک حوثی در این سخنرانی به فرماندهان شبه نظامیان خود توصیه کرده که هر کس از فرزندان قبائل از جبهه عقب نشینی کند یا بخواهد به ارتش ملی یمن بپیوندد، او را به قتل برسانند.

این منبع گفت عبدالمالک حوثی از ابتدا به قبائل اعتماد نداشت وی در سخنرانی خود گفت این قبائل هر جا منافع بیشتری دارند روی خواهند آورد و بنابرین نمی توان به آنها اعتماد کرد.

منابع یمنی گفتند که عبدالمالک حوثی در این سخنرانی بسیار مضطرب و آشفته حال به نظر می رسید به خصوص که اکنون جنگ به منطقه نفوذی یعنی صعده رسیده است.

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت مردمی اکنون به منطقه مران در فاصله 10 کیلومتری صعده زادگاه حوثی رسیده‌اند.

منبع یمنی توضیحی در باره مقر تجمع حوثی‌ها و جایی که عبدالمالک حوثی از آن سخنرانی کرد، نداده‌اند.

گفتنی است که رهبر حوثی‌ها از زمان عملیات ائتلاف عربی و ارتش ملی یمن در مخفیگاه‌ها سخنرانی می‌کند و سپس سخنان او توسط تلویزیون پخش می شود.

پس از کشته شدن علی عبدالله صالح در ماه دسامبر 2017 به دست حوثی‌ها، اغلب قبائل یمن از این گروه فرقه گرا وابسته به ایران روی گردانده و به ارتش ملی یمن پیوستند.