.
.
.

بازدید شاهزاده محمد بن سلمان از پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های لاکهید مارتین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی عهد پادشاهی عربی سعودی در چارچوب دیدار رسمی سه هفته‌ای خود از ایالات متحده آمریکا جمعه 6 آوریل با حضور در درۀ سیلیکون واقع در سان فرانسیسکو از مقر شرکت لاکهید مارتین بازدید کرده و با مارلین هیوستن، مدیر اجرایی و اعضای شورای عالی اداری این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش العربیه شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌های شرکت لاکهید مارتین در زمینه فناوری‌های هوافضا، تجهیزات نظامی، پدافند ضد هوایی و صنایع موشکی و ارتباطات ماهواره‌ای و امنیت اطلاعات را مورد بازدید قرار داد.

همچنین سامانه پدافند هوایی THAAD با فناوری بسیار پیشرفته در حضور ولی عهد سعودی به معرض نمایش گذاشته شد. پادشاهی عربی سعودی که در حال حاضر مشغول انجام رایزنی‌هایی با مقامات این شرکت است در نظر دارد تا با خرید این سامانه دفاع ضد هوایی، فناوری آن را بومی سازی کند.

این پیشنهاد شامل طرح‌های شرکت مارتین لاکهید با همکاری دانشگاه «کاوست» برای احداث مرکز پژوهش و توسعه در کشور پادشاهی عربی سعودی است. همچنین سیستم فرماندهی و کنترل و ارتباطات به معرض بازدید گذاشته شد که قرار است فن آوری‌های آن به سعودی انتقال داده شده و به طور کامل در این کشور بومی سازی شود.

ولی عهد سعودی همچنین ماهواره‌های صنعتی ابتکاری با قابلیت‌های بسیار بالایی را مورد بازدید قرار داد که به منظور استفاده در شهر دانشگاهی علوم و فن‌آوری ملک عبدالعزیز طراحی و ساخته می‌شوند.

ماهواره عربسات از نوع خود بی‌نظیر است و دارای قابلیت‌ها و دقت بسیار بالایی است. وزن آن 6 تن است در ساخت آن و از فن‌آوری کاربرد پانل‌های خورشیدی انعطاف‌پذیر که انرژی بیشتری تولید می‌کنند، استفاده شده که به میزان 30 درصد باعث کاهش وزن می‌شوند و نیز از فن‌آوری جهش فرکانسی مقاوم در برابر پارازیت برخوردار است. این دستاوردهای پیشرفته توانایی‌های سعودی را در زمینه‌های هوافضا و تکنولوژی‌های ماهواره‌ای افزایش خواهد داد.

شاهزاده محمد بن سلمان همچنین با مهندسان جوان سعودی دیدار کرد که در کنار مهندسان شرکت لاکهید مارتین مشغول بکار هستند و در تلاش‌اند تا از طریق انتقال فن آوری‌های احداث و ساخت ماهواره‌ صنعتی به کشورشان، این فن آوری‌ها را بومی سازی کنند و به گسترش و پیشرفت صنعت هوافضا و ارتباطات ماهواره‌ای سعودی کمک کرده آن را ارتقاء دهند تا موجب اشتغالزایی بیشتر در نقاط مختلف سعودی شوند.

اولین ماهواره ارتباطی سعودی امکانات و توانایی‌های بسیار بالایی را با پهنای باند بسیار بالا تحت عنوان (Ka-Band) فراهم می‌کند، این شبکه ارتباطات ماهواره‌ای تصویری، اینترنت، امکان برقراری تماس‌های تلفنی امن را فراهم می‌کند که کل منطقه خاورمیانه و آفریقا و اروپا را تحت پوشش قرار می‌دهد. قرار است این ماهواره‌ها پس از اتمام مراحل ساخت تا پایان سال جاری به سعودی تحویل داده شود.

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی عهد، در دیدار با « هیوستن» مدیر اجرایی شرکت لاکهید مارتین طرح‌های این شرکت برای انتقال صنایع دفاعی و فن آوری‌های مرتبط با آن را به سعودی مورد بحث و گفتگو قرار داد.

هیوستن، مدیر اجرایی شرکت لاکهید مارتین نیز بر تعهد و حمایت این شرکت جهت تحقق آرمان‌ها و اهداف برنامه چشم انداز 2030 برای بومی سازی صنایع دفاعی در کشور سعودی تاکید کرد.

در پایان بازدید خود از شرکت لاکهید مارتین ، شاهزاده محمد بن سلمان برسم یاد بود بر روی آخرین قطعه‌ای که بر روی ماهواره ارتباطی سعودی نصب خواهد شد امضا کرد و عبارت « در اوج آسمان، بالاتر از ابرها» را نوشت.