.
.
.

نخست وزیر یمن: محاصره خاستگاه حوثی‌ها پایانی برای برنامه فرقه‌گرای ایران در یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد بن دغر نخست وزیر دولت قانونی یمن، محاصره استان «صعده» خاستگاه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را «گامی نخست برای پایان دادن به برنامه فرقه گرایای» ایران در یمن دانست که «حوثی‌ها ابزار اجرای آن هستند».

به گزارش العربیه احمد بن دغر دوشنبه دوم آوریل در گفتگوی تلفنی با «هادی الطرشان» استاندار صعده تاکید کرد: «عملیات نظامی برای بریدن سر افعی در خاستگاه اصلی آن» به منظور «ریشه کنی طرح‌های توطئه آمیز و فرقه گرایانه ایران و دفن آرزوهای آن است که برای ایجاد گروه‌های شبه نظامی فرقه گرا نظیر آنچه در کشورهای دیگر عربی رخ داده، تلاش می‌کند».

اشاره بن دغر به تاکیدهای مکرر دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی مدافع آن است که گفته بودند اجازه تبدیل شدن حوثی‌های یمن به «حزب اللهی دیگر» و آن هم در مرز یمن با سعودی را نخواهند داد.

خبرگزاری رسمی یمن اعلام کرد در این گفتگوی تلفنی هادی الطرشان، استاندار صعده در دولت قانونی یمن، احمد بن دغر نخست وزیر این کشور را از پیروزهای چشمگیر و روزافزون نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی در میدان های نبرد این استان که خاستگاه حوثی‌ها و زادگاه رهبر آن‌ها است، مطلع ساخت.

بن دغر نیز در ادامه افزود: «ایجاد جبهه پنجم در شهرستان «الظاهر» در استان صعده و نزدیک شدن به زادگاه رهبر کودتاگران حوثی در «مران»، نشانه این است که پیروزی حتمی نزدیک است».

نخست وزیر یمن پیروزهای چشمگیر به دست آمده در استان صعده را مورد ستایش قرار داد و گفت: «نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی لجستیک ائتلاف عربی و با تقدیم جان و خون خود و فداکاری‌های بزرگ‌شان، سرنوشت و آینده یمن را به عنوان یک کشور عربی اصیل تعیین و ترسیم می کنند. آن‌ها توطئه هویت زدایی از خود را نپذیرفته و همواره مخالف توطئه‌های خارجی است که هدفی جز تحریک کشورهای همسایه و جهان را دنبال نمی کنند».

نخست وزیر یمن مجددا با اتهام ایران به توطئه چینی فرقه گرایانه علیه کشورش، بر «عزم وثابت قدمی دولت قانونی یمن و ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای رسیدن به پیروزی کامل تا ریشه کنی خطرناک‌ترین و منفورترین کودتای خونین فرقه گرایانه در تاریخ معاصر یمن» تاکید کرد.