فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نامزد حزب‌الله در انتخابات پارلمانی لبنان: من غلام حسن نصرالله هستم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حسين زعيتر یکی از نامزدهای حزب الله لبنان در انتخابات پارلمانی این کشور در مصاحبه‌ای گفته است که او یکی از «غلامان» حسن نصر الله رهبر حزب الله است.

  حسین زعیتر یکی از نامزدهای حزب‌الله از بخش کسروان است.

  به گزارش رسانه‌های لبنانی، اظهارات این نامزد انتخابات، واکنش های مختلفی در شبکه‌های اجتماعی در میان لبنانی‌ها در پی داست. برخی از لبنانی‌ها با انتقاد شدید از این گونه اظهارات گفته‌اند که به کارگیری واژه‌هایی همچون «غلام» مشروعیت دادن به «اندیشه برده داری» در سیاست است. آن‌ها از شگفتی از این اظهارات خبر دادند.

  درمقابل برخی از لبنانی‌ها به ویژه هواداران حزب الله، این نوع اظهارنظر را نوعی وفاداری به رهبر حزب تلقی کردند.

  نامزد انتخابات لبنان گفته بود: «من خادم و نوکر شیعیان و اهل بیت هستم». برخی از این گفته او نیز انتقاد کردند. منتقدان می‌گوین با وجود سهم بندی طایفه‌ای در ساختار حکومت در لبنان، اما یک نماینده پارلمان از هر طایفه‌ای که باشد، باید همه لبنانی‌ها را نمایندگی کند و خدمت‌گذار همه باشد».

  ویدیوی سخنان نامزد حزب الله در سطح گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد به ویژه این‌که که این سخنان مدتی پس از اظهارات علی عمار یکی دیگر از نامزدهای حزب الله لبنان ایراد شده که مقام حسن نصر الله را تا حد پیامبران ارتقا داده بود.

  علی عمار پس از پایان جنگ 2006 حزب الله لبنان با اسرائیل هنگامی که با حسن نصرالله ملاقات کرد گفت: «رفتم تا کفش سرورم دبیر کل حزب الله لبنان را ببوسم».

  وی همچنین گفته بود که در دیداری که با حسن نصر الله داشته «احساس کردم که از عالم مادی گذشتم و داخل عالم ملکوت شدم». او گفته بود حسن نصرالله «امام حسین» این زمان است.

  گفتنی است که گروه «التضامن الوطنی» که زعیتر یکی از اعضای آن است، هفته گذشته در یک هتل بسیار معروف در منطقه جبیل اعلام موجودیت کرد. این گروه با هدف کسب طرفداران «جریان آزاد ملی» که از برجسته ترین متحدان حزب الله است، آن منطقه را برای فعالیت انتخاباتی خود انتخاب کرده است .اما تاکنون موفق به کسب هیچ کدام از هواداران یا اعضای «آزاد ملی» برای تشکیل ائتلاف سیاسی در انتخابات پارلمانی نشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران