فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عبدالفتاح السیسی برای یک دوره دیگر رئیس‌جمهوری مصر شد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  کمیته عالی ملی انتخابات مصر، روز دوشنبه دوم آوریل 2018 پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را تایید کرد. بدین ترتیب عبدالفتاح السیسی برای یک دوره چهار ساله دیگر رئیس‌ جمهوری عربی مصر شد.

  ابراهیم لاشین، رئیس کمیته عالی ملی انتخابات مصر در یک نشست خبری که برای اعلام نتیجه نهایی انتخابات برگزار شد، گفت که عبدالفتاح السیسی با کسب 21 میلیون و 835 هزار و 378 رای، معادل 97 درصد آراء برنده انتخابات ریاست‌جمهوری مصر شد. در این انتخابات که در روزهای 16، 17 و 18 مارس در خارج از مصر و در روزهای 26، 27 و 28 مارس در داخل این کشور برگزار شد، موسی مصطفی موسی، رقیب سیسی تواند 656 هزار رای معادل 2.9 درصد کل آراء را از آن خود کند. در این انتخابات همچنین یک میلیون و 600 هزار برگه باطله به صندوق‌های رای انداخته شد.

  مجموع رای‌دهندگان مصری شرکت‌کننده در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور 24 میلیون و 970 هزار نفر معادل 41.05 درصد واجدان شرایط بود.

  ابراهیم لاشین در ادامه گفت که مصری‌های ساکن خارج کشور در 139 شعبه رای‌گیری در 124 کشور جهان حاضر شده و در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شرکت کردند. در داخل مصر نیز 13 هزار 678 شعبه‌رای گیری برای این منظور در نظر گرفته شد.

  به گفته رئیس کمیته عالی ملی انتخابات مصر این انتخابات به شکلی که در شان مصر و مردم این کشور باشد با شفافیت، سلامت و بی‌طرفی کامل و براساس قوانین انجام شد. 18 هزار و 808 هزار قاضی علاوه بر نظارت نهادهای جامعه مدنی مصری و خارجی اشراف بر انتخابات را بر عهده گرفتند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران