فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات در پی 4 مورد مزاحمت هوایی جنگنده‌های قطری به ایکائو شکایت کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  امارات عربی متحده در پی چهار مورد مزاحمت هوایی جنگنده‌های قطری برای هواپیماهای مسافربری این کشور، رسما شکایت‌نامه‌ای علیه دوحه تنظیم و به سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی، ایکائو تقدیم کرد.

  به گزارش العربیه، «سیف السویدی» مدیر کل سازمان هواپیمایی امارات دوشنبه 2 آوریل در گفتگو با سایت «24» امارات، گفت که امارات عربی متحده این شکایت‌نامه را پس از آن تنظیم کرد که جنگنده‌های قطری هواپیماهای اماراتی را علی‌رغم داشتن مجوز و موافقت‌های لازم پروازی و هنگامی که در حال انجام پروازهای عادی طبق جدول زمان‌بندی شده در مسیرهای معین و از پیش تعیین شده بودند، مورد مزاحمت قرار داده و با این اقدام باعث تهدید جدی برای جان مسافران شدند.

  این مسئول اماراتی در ادامه افزود: «آنچه برای هواپیماهای مسافربری امارات اتفاق افتاد نقض عمدی کلیه قوانین و موافقت‌نامه‌های بین‌المللی سازمان دهنده هوانوردی تجاری بین‌المللی است و تهدیدی برای امنیت پروازهای تجاری مسافربری به شمار می‌رود که دولت امارات عربی متحده اجازه تکرار وقوع آن را نخواهد داد». وی در ادامه توضیح داد که «این اقدام قطر نادرست وغیرقابل توجیه است و ایمنی مسافران و خدمه هواپیماهای اماراتی را تهدید کرده است».

  جنگنده‌های قطری هفته گذشته نیز با نزدیک شدن به دو هواپیمای مسافربری امارات در حالی که مشغول انجام پرواز عادی بودند با نزدیک شدن به آنها در مسیر پرواز آنها قرار گرفته که لاجرم مجبور به انجام مانور بسیار سخت و خطرناکی شدند. قبل از آن نیز اولین اقدام از این نوع مزاحمت هوایی قطر در اواسط ماه ژانویه گذشته اتفاق افتاد و جنگنده‌های این کشور برای دو هواپیمای مسافربری اماراتی را هنگامی که در آسمان بحرین در حال انجام پرواز بودند، مزاحمت ایجاده کرده آنها را با خطر مواجه کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران