فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی: موشک بالستیک حوثی در نقطه مرزی یمن با سعودی سقوط کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن، اعلام کرد یک موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی پادشاهی عربی سعودی در داخل خاک یمن و در نزدیکی مرز این کشور با سعودی سقوط کرد.

  به گزارش العربیه سرهنگ ستاد «ترکی المالکی» سخنگوی رسمی ائتلاف عربی به رهبری سعودی که نقش حمایت از دولت قانونی یمن را بر عهده دارد، اعلام کرد یک فروند موشک بالستیک که توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران راس ساعت 17:26 عصر دوشنبه دوم آوریل از استان صعده یمن به سوی شهر ظهران و مناطق مسکونی پر جمعیت در کشور پادشاهی عربی سعودی پرتاب شده بود پس از پرتاب توسط سامانه راداری پدافند هوایی سعودی ردیابی شد اما پیش از عبور از مرز در داخل خاک یمن و در فاصله 1.75 کیلومتری اراضی سعودی سقوط کرد.

  سرهنگ المالکی ادامه اقدام شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در موشک پرانی به سوی خاک کشورش را نشانۀ دست داشتن رژیم ایران و دخالت آن در بحران یمن از طریق مسلح کردن حوثیها با جنگ افزارهای پیشرفته دانست که به چالشی آشکار تبدیل شده و در تناقض با قطعنامه های 2216 و 2231 شورای امنیت سازمان ملل بوده و با هدف تهدید امنیت کشور سعودی صورت گرفته است که در واقع تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان تلقی می شود.

  وی در ادامه تاکید کرد که پرتاب موشک های بالستیک به سوی شهرها، روستاها و مناطق مسکونی پرجمعیت خلاف قوانین انسانی بین المللی است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران