موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی نجران رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پدافند ضد هوایی پادشاهی عربی سعودی یک موشک بالستیک که امروز شنبه 31 مارس توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی «نجران» استان سعودی هم مرز با یمن پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

به گزارش العربیه یگان‌های پدافند ضد هوایی پادشاهی عربی سعودی این موشک بالستیک را که امروز شنبه حوالی ساعت 10:20 صبح به وقت محلی سعودی توسط شبه نظامیان حوثی از داخل یمن به سوی نجران پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کردند.

جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی همزمان با انجام عملیاتی در خاک یمن سکوی پرتاب این موشک را هدف قرار دادند.

نیروی پدافند هوایی سعودی پنج شنبه گذشته نیز یک موشک بالیستیک حوثی که به سوی شهر جازان پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که آن موشک بالیستیک توسط شبه نظامیان حوثی عمدا به سوی شهر جازان سعودی و برای هدف قرار دادن مناطق شهری و مسکونی پرتاب شده بود.

شورای امنیت سازمان ملل روز چهارشنبه 28 مارس پرتاب موشک های بالیستیک شبه نظامیان حوثی به خاک سعودی را به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت موشک های بالیستیک حوثی را تهدیدی برای امنیت منطقه دانسته نسبت به تهدیدات این گروه شبه نظامی برای هدف قرار دادن سعودی و دیگر کشورها عمیقا ابراز نگرانی کرد.

این شورای از تمامی کشورهای عضو درسازمان ملل متحد خواست به ممنوعیت ارسال سلاح به یمن و از جمله قطعنامه 2216 این سازمان پایبندی کامل نشان دهند.

نیروهای پدافند ضد هوایی سعودی تا کنون بیش از 104 موشک بالیستیک حوثی مورد حمایت ایران را که از 6 ژوئن 2015 تاکنون به سوی خاک سعودی پرتاب شده است را رهگیری و منهدم کرده اند. در آن زمان حوثی ها برای اولین بار موشک «اسکاد» به سوی خاک سعودی پرتاب کردند که با واکنش سامانه دفاع ضد موشکی پاتریوت رهگیری و منهدم شد. شامگاه یکشنبه گذشته نیز حوثیها اقدام به پرتاب همزمان 7 موشک بالیستیک به سوی شهرها و مناطق مسکونی در خاک سعودی کردند که همه آنها در آسمان این کشور رهگیری و منهدم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید