ارتش یمن ارتفاعاتی استراتژیک را در استان صعده به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن در نبرد میدانی با شبه نظامیان حوثی در جبهه «علب» شهرستان «باقم» واقع در شمال استان «صعده» هم‌مرز با سعودی، ارتفاعاتی استراتژیک را تصرف کرده، تحت کنترل خود درآورد.

به گزارش العربیه، سرتیپ « صالح القروش» فرمانده لشکر پنجم مرزبانی ارتش یمن اعلام کرد که یگان ویژه وابسته به این لشکر توانست با انجام عملیات موفقیت آمیز شناسایی و نفوذ وارد مواضع شبه نظامیان حوثی واقع بر ارتفاعات «تبه الحمراء» و «جناح الصقر» شده با آنها درگیر شود.

سرتیپ القروش اعلام کرد نیروهای ویژه تحت امر وی توانستند در یک عملیات نفوذی غافگیر کننده ارتفاعات استراتژیک را که بر خطوط امداد و پشتیبانی حوثیهای مورد حمایت ایران در مناطق «خشبان» و«ابواب الحدید» مشرف است، به کنترل در آورند.

مقام نظامی ارتش یمن تاکید کرد که در این عملیات 5 تن از عناصر شبه نظامی حوثی از جمله یک تک تیرانداز کشته شدند و بقیه پا به فرار گذاشتند.

از طرفی جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی با انجام عملیات پشتیبانی از ارتش یمن دو خودرو شبه نظامیان را به همراه سرنشینان آن منهدم کرده و استحکامات حوثی‌ها در منطقه باب الحدید را نیز هدف قرار دادند.

همچنین یگان‌های مهندسی ارتش یمن توانستند نزدیک به 100 عدد مین کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها با کاربری‌های متنوع را خنثی سازی کرده مسیرهایی را برای ادامه عملیات لشکر پنجم مرزبانی ارتش ملی یمن، پاکسازی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید