ائتلاف عربی نیروهای نظامی بیشتری به یمن فرستاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمنی روز شنبه 31 مارس 2018 از اعزام نیروهای تازه نفس ائتلاف عربی به جبهه‌های جنگ در یمن خبر دادند.

طبق منابع العربیه ائتلاف عربی به رهبری سعودی که حامی دولت مشروع و قانونی یمن است، نیرو و تجهیزات نظامی بیشتری را به یمن اعزام کرده است.

به گزارش العربیه هزاران سرباز و صدها دستگاه تانک و نفربر زرهی به استان‌های یمن برای شرکت در عملیات نظامی اعزام شدند. همچنین تعدادی از گردان‌های شناسایی و پاکسازی مین به همراه تیم‌های پزشکی و فنی به مناطق جنگی اعزام شده‌اند.

از طرفی دیگر نیروی هوایی ائتلاف عربی در بامداد شنبه 31 مارس اقدام به انجام عملیات‌های هوایی فشرده‌ای علیه مواضع و تجمعات شبه نظامیان حوثی در مناطق ساحل غربی و استان البیضاء کردند.

طبق این گزارش طی این عملیات تعدادی زیادی از شبه نظامیان حوثی کشته و مقادیری زیادی از مهمات و تجهیزات نظامی آنها نیز منهدم شد.

در استان البیضاء جنگنده‌های ائتلاف مواضع حوثی‎ها را در منطقه «فضحه» در شهرستان «الملاجم» هدف قرار دادند که طی ان تعدادی از حوثی‌ها کشته و خودروهای نظامی و مهمات آنها منهدم شد.

در همین رابطه منابع امنیتی در استان الحدیده اعلام کردند در پی علمیات هوایی جنگنده های ائتلاف و بمباران یک پایگاه آموزش نظامی در منطقه «الخشم» در «وادی عیان» از توابع شهرستان الزهره واقع در شمال استان الحدیده 150 شبه نظامی حوثی کشته یا زخمی شدند.

همچنین حملات هوایی نیروهای ائتلاف استحکامات شبه نظامیان حوثی و زاغه ها و مخازن اسلحه و مهمات آنها در شمال شهرستان «التحیتا» نزدیک به محورهای عملیاتی و خطوط تماس در حومه شهرستان «حیس» و در راه ارتباطی بین «زبید» و«الجراحی» را منهدم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید