ولیعهد سعودی: روابطمان با آمریکا به ثبات منطقه کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در چارچوب سفر رسمی شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد پادشاهی عربی سعودی به ایالات متحده آمریکا، مراسم با شکوهی حضور ده‌ها تن از مسئولین و مقامات سعودی و آمریکایی برای گرامیداشت روابط مشترک دو کشور در 22 مارس در واشنگتن برگزار شد.

ولیعهد سعودی طی سخنرانی در این مراسم گفت «پادشاهی عربی سعودی کشوری مهم در سطح خاورمیانه، جهان عرب و جهان اسلام است، در عین حال ایالات متحده آمریکا مهمترین کشور جهان بر کره زمین است، لذا همکاری و روابط عمیق میان دو کشور باعث ایجاد ثبات خواهد شد».

شاهزاده محمد بن سلمان در معرفی کشورش در حضور مهمانان گفت «پادشاهی عربی سعودی دارای بزرگترین اقتصاد در بین کشورهای عرب است و یکی از 20 کشور ثروتمندی است که دارای بزرگترین اقتصادهای جهان هستند».

ولیعهد سعودی گفت صدهاهزار شهروند سعودی دارای تابعیت آمریکا نیز هستند و همچنین صدهاهزار تن از اتباع سعودی در آمریکا مقیم هستند و به تحصیل یا کار مشغول‌اند.

محمد بن سلمان روابط بین سعودی و آمریکا را عمیق، ریشه‌دار و چندجانبه توصیف کرد که ادامه و گسترش آن را برای رشد اقتصادی، کارآفرینی و برقراری امنیت در دو کشور و محقق کردن دستاوردهای سیاسی، امنیتی و اقتصادی ضروری دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید